Klasa A - gr. III

STM
Łukovia Łukowa - Ikar Odporyszów 2-3 (1-0)

1-0 Wałaszek 36, 1-1 Biś 55, 1-2 Węgiel 57, 2-2 Hajduk 71, 2-3 D. Stachura 75. Sędziował: J. Żydek z Żabna. Żółte kartki: K. Kijowski, Biś. Widzów 250.

Łukovia: Lisak - Jurek, I. Długoń (67 Szczupak), Schab - Zych, Hajduk, Frączek (50 T. Barwacz), Ł. Czosnyka, A. Długoń - P. Długoń, Wałaszek (40 M. Barwacz).

Ikar: Mędala - K. Kijowski, Kołodziej, D. Kijowski - D. Stachura (87 Chruściński) - Węgiel, Kożuch, Sadko (70 Korus), Sokołowski - Biś, Rychliński.

Pomimo, że goście już tydzień temu zapewnili sobie powrót do "okręgówki" nie zamierzali stosować taryfy ulgowej wobec walczącej o drugie miejsce Łukovii. Zespołowi Ikara w kolejnej wygranej nie przeszkodziło, ani to że mecz z powodu braku sędziów rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ani też fakt że po przerwie odrabiać musiał jednobramkową stratę. Inna sprawa, że zdecydowanie więcej z gry miała w tym meczu Łukovia, ale szczęście było po stronie Ikara (aż czterokrotnie po strzałach gospodarzy piłka trafiała w słupek lub w poprzeczkę). Do przerwy miejscowi prowadzili 1-0 za sprawą Wałaszka, który w 36 min zaskoczył Mędalę uderzeniem z linii pola karnego. Kilka minut później po strzale A. Długonia piłka trafiła w słupek, a I. Długoń nie poradził sobie z umieszczeniem jej w pustej bramce. Po zmianie stron, goście w krótkim odstępie czasu wyprowadzili dwie kontry, po których najpierw Biś (55 min), a następnie Węgiel (57 min) zmusili do kapitulacji Lisaka. Wyrównującą bramkę zdobyli gospodarze mocno "na raty". W 71 min po strzale M. Barwacza piłka trafiła w słupek, poprawkę Hajduka obronił Mędala i dopiero druga dobitka pomocnika Łukovii znalazła drogę do bramki. Remisem tym nie cieszyli się jednak gospodarze zbyt długo, gdyż na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, D. Stachura skorzystał z błędu stopera Łukovii i po raz trzeci zmusił do kapitulacji Lisaka. W ostatnich minutach miejscowi rzucili się do ataku, nie znaleźli już jednak recepty na pokonanie bramkarza z Odporyszowa. (STM)

Unia Les-Drób Niedomice - Szarwark 3-0 (1-0)

1-0 D. Załęski 9, 2-0 Ptasznik 68, 3-0 W. Załęski 72. Sędziował: S. Sułek z Brzeska. Żółte kartki: W. Załęski - Pytka, M. Grabka. Widzów 50.

Unia Les-Drób: Tomala - Ł. Gniadek, R. Gniecki, Marcin Boagcz (46 Kasztelewicz) - R. Gniadek (65 Ptasznik), D. Załęski (75 Zachara), Michał Bogacz, Zahora, Kaździoł - W. Załęski, Bajorek.

Szarwark: Barczak - Pytka, M. Grabka, K. Moździerz - T. Grabka (55 Barabasz), A. Moździerz, Marszalik, Banaś, Kozaczka (65 Kożuch) - Bąba, Tułacz.

Niemal przez całe 90 minut inicjatywa w tym spotkaniu należała do gospodarzy. Niedomiczanie objęli prowadzenie już w 9 min. Michał Bogacz przejął wówczas piłkę w środku pola, a po jego długim podaniu, D. Załęski strzałem z 10 m po ziemi zmusił do kapitulacji Barczaka. Do końca pierwszej połowy zdecydowanie więcej z gry mieli miejscowi, bardzo dobrych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali jednak W. Załęski, Michał Bogacz oraz Zahora. Goście swe poczynania ofensywne ograniczali głównie do kontrataków. Niewiele jednak brakowało, aby taktyka ta przyniosła im sukces, gdyż dwukrotnie po strzałach zawodników Szarwarku piłka trafiała w słupek. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i nadal na boisku panowała Unia Les-Drób. Drugą bramkę zdobyli gospodarze w 68 min, gdy po dośrodkowaniu Michała Bogacza z rzutu rożnego, Ptasznik - był to pierwszy kontakt z piłką tego wprowadzonego na boisko trzy minuty wcześniej zawodnika - w zamieszaniu podbramkowym pokonał Barczaka. Po strzeleniu tej bramki, miejscowi poszli "za ciosem" i już cztery minuty później przypieczętowali swoją wygraną. Po akcji Ł. Gniadka prawą stroną boiska, wrzuconą przez niego w pole karne piłkę, jeden z obrońców Szarwarku wybił wprost pod nogi W. Załęskiego, a ten uderzeniem z 18 m uzyskał trzecią bramkę dla Unii Les-Drób. (STM)

W pozostałych meczach: Łęgovia Łęg Tarnowski - Nadwiślanka Wola Rogowska 1-7 (0-4), Duź 87 - Zabiegała 16, 27, 40, 80, Skrzyński 4, 63, Janeczek 89; Olesno - Iskra Tarnów 0-2 (0-1), Malec 32, M. Gajda 46; Olimpia Zabawa - Wolania Wola Żelichowska 5-1 (1-0), Starzyk 50, 55, G. Baran 26, A. Marszałek 87, Augustyński 90 - T. Janowiec 62. Spotkanie: Radłovia Radłów - Powiśle Bolesław nie doszło do skutku, gdyż goście nie stawili się w Radłowie. Mecz: Brzezówka - Polan II Żabno został przełożony na inny termin.

1. Ikar 24 68 81-20

2. Radłovia 23 55 57-25

3. Łukovia 24 53 76-32

4. Iskra 24 44 54-38

5. Unia 24 42 48-40

6. Nadwiślanka 24 38 66-56

7. Łęgovia 24 32 41-51

8. Polan II 23 27 40-49