Klasa A, grupa IV Wieliczka

PAN
Michał Smęder (pierwszy z lewej) zdobył dwie bramki dla Wilgi Fot. Krzysztof Porębski
Batory Wola Batorska - Gdovia 1-1 (0-0)

0-1 Szostak 60, 1-1 T. Godyn 89 (karny).

Batory: Kuś - Kolarz, Bursa, Terczyński, Gorycki - Trybuch, Suder, Ogórek (80 Nawrot), Urbański (60 T. Godyń) - Ziółko, Strojek.

Gdovia: Chwajoł - Mierzeński, Strojek, Piwowarczyk - Szostak, Wołek, Ciężarek, Pałka, Kasprzyk - Stawarz, Wąsowicz (85 Pisarski).

- Jestem szczęśliwy, że zremisowaliśmy ten mecz - nie ukrywał po ostatnim gwizdku trener Batorego Andrzej Targosz. W meczu jesieni w tej grupie wyraźnie lepsza była Gdovia, której piłkarze już w pierwszej połowie mieli dwie dogodne sytuacje. W drugiej dwukrotnie słupek uratował miejscowych przed utratą bramki, a potem kapitalnym strzałem z 40 metrów Szostak zdobył gola dla przyjezdnych. Goście mieli jeszcze szansę, aby podwyższyć rezultat, a w 89 minucie jeden z obrońców Gdovii zagrał piłkę ręką w polu karnym i faworyt uratował remis.

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Tęcza Słomiróg 2-0 (1-0)

1-0 Szewczyk 12, 2-0 Foryś 89 (karny). Sędziował Paweł Baran. Żółte kartki: Ołowski, Szewczyk, Foryś, A. Świątko, J. Świątko. Czerwona kartka. T. Leśniak, 79 min. Widzów 120.

Węgrzcanka: Pieprzyca - Garycki (30 B. Kozłowski), Ołowski, Włodek, Foryś, Szewczyk, Suszek (76 M. Kozłoweski), Szymoniak, Domagała, Olearczyk, Łaciak.

Tęcza: Dubiel - Starko, Kucharski, T. Leśniak, A. Świątko, Jania (85 Korzeń) J. Świątko, Kasprzyk, Drozd (57 Pieprzyca), Kucharski, Ślęczka (88 Porębski).

W pierwszej połowie dominowali gospodarze. W 5 minucie Łaciak został w ostatniej chwili zablokowany, a po chwili po uderzeniu filigranowego napastnika Węgrzcanki udanie interweniował Dubiel. W 12 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Domagała, a Szewczyk głową ulokował piłkę pod poprzeczką. Dla gości najbliższy szczęścia w I połowie był J. Świątko, po strzale którego piłka minimalnie minęła bramkę.

W II połowie przewagę mieli dążący do wyrównania goście. W 50 minucie Ślęczka uderzył piłkę z rzutu karnego bardzo mocno, ale ta odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi uderzył Szewczyk, ale bramkarz Tęczy był na posterunku. Węgrzcanka sporo zawdzięcza swemu bramkarzowi, który idealnie spisał się po uderzeniach Pieprzycy i Kucharskiego, a po strzale Ślęczki piłkę z linii bramkowej wybił Włodek. W ostatniej akcji meczu, po szarży Olearczyka, piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z graczy Tęczy i Foryś z karnego ustalił wynik.

W innych meczach: Czarnochowice - Iskra Zakrzów 4-2 (1-1), Krupa, Warmuz, Okólski, Handziak - Kaleta, Szewczyk; Złomex Branice - Piłkarz Podłęże 2-1 (1-0), Kępski, Brak - Dudzik; Wisła Niepołomice - Sparta Winiary 1-5 (0-3), Lewiński - Kurowski 3, Kasprzyk 2; Wilga Golkowice - Start Brzezie 3-2 (1-1), Świąder 2, Polański - Kruczkowski 2; Wiarusy Igołomia - Strażak Kokotów 1-0 (0-0), Litewka.

1. Batory 10 23 28-5

2. Złomex 10 23 26-9

3. Wilga 10 23 23-13

4. Gdovia 10 22 19-8

5. Piłkarz 10 19 27-16

6. Wiarusy 10 14 16-19

7. Węgrzcanka 10 12 20-17

8. Tęcza 10 12 19-21