Klasa A grupa IV Wieliczka

PAN
Piłkarze Wilgi Golkowice w rundzie jesiennej grają wyśmienicie Fot. Michał Klag
WĘGRZCANKA WĘGRZCE WIELKIE - START BRZEZIE 3-3 (0-2)

0-1 Kruczkowski 14, 0-2 K. Szewczyk 17, 1-2 Łaciak 58, 2-2 Foryś 73, 3-2 Łaciak 83, 3-3 Król 90.

Sędziował Jarosław Lizak (Wieliczka). Żółte kartki: Domagała, K. Szewczyk. czerwona kartka K. Szewczyk, 86 min (druga żółta). Widzów 70.

Węgrzcanka: Pieprzyca - Szymoniak, Ołowski, Cebulak (32 Łaciak), Włodek - Strzeboński, M. Szewczyk, Bochenek (46 Olearczyk), Foryś - Suszek, Domagała.

Start: Drab - Król, Turecki, Ordyk, Guzikowski - Goguła, Kruczkowski, K. Szewczyk, Nieckula - Krystjan, Kościółek.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w mocno osłabionych składach. W 14 min po dośrodkowaniu Guzikowskiego Kruczkowski uderzył z bliska nie do obrony. Po chwili K. Szewczyk technicznym uderzeniem po centrze z rzutu rożnego podwyższył rezultat. Gospodarze pierwszy strzał oddali w 40 minucie za sprawą Suszka, ale taki specjalista jak Drab nie miał kłopotów z interwencją, podobnie jak po próbie Forysia.

Grę Węgrzcanki rozruszał Wiktor Olearczyk, który na mecz dotarł prosto z... porodówki. Napastnik gospodarzy asystował przy pierwszej bramce, za co koledzy odwzajemnili mu się okazjonalną "kołyską". Do remisu doprowadził Foryś popisując się bardzo ładnym uderzeniem z 25 metrów. W 76 min Szewczyk przymierzył tuż obok słupka, a w 81 min Foryś z bliska przestrzelił. W końcu Łaciak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale w 90 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Król głową skierował piłkę do bramki.

Złomex Branice - Gdovia 3-0 (0-0)

1-0 Zegarek 48, 2-0 Ziętara 50, 3-0 Sikora 88.

Złomex: Uryga - J. Kalisz (55 W. Kalisz), Gorzkowski, Misiak, Brak, Sikora, Krzyk (70 Biernacik), Kępski, Zegarek (89 Dziuszko), Ziętara (72 S. Kalisz).

Gdovia: Chwajoł - Wójcik, P. Kasprzyk, Strojek, Szostak - Wołek, Ciężarek, Pałka, Stawarz - K. Kasprzyk, Wąsowicz oraz Piwowarczyk, Radwański.

Mecz czołowych drużyn zakończył się sukcesem gospodarzy, o czym zadecydował początek drugiej połowy, kiedy podopieczni Tomasza Kępskiego w ciągu dwóch minut strzelili dwie bramki.

W innych meczach:

Wisła Niepołomice - Iskra Zakrzów 1-3 (0-1), Duda - Drobniak 2, Marmól; Wiarusy Igołomia - Sparta Winiary 3-1 (2-0), dla Wiarusów: Gurda, F. Nowak, K. Nowak; Tęcza Słomiróg - Strażak Kokotów 1-1 (1-1), Kucharski - Marek; Wilga Golkowice - Piłkarz Podłęże 2-0 (1-0), Świąder 2; Batory Wola Batorska - Czarnochowice 1-0 (1-0), Urbański.

1. Batory 12 29 31-6

2. Złomex 12 29 32-10

3. Wilga 12 29 26-13

4. Gdovia 12 23 21-13

5. Piłkarz 12 22 31-20

6. Wiarusy 12 20 23-21

7. Węgrzcanka 12 16 24-20

9. Iskra 12 15 23-34