Robert Bujak z Iskry (w żółtym stroju) w starciu z Maciejem Lewandowskim z Krakusa Fot. Michał Klag
LKS RUDNIK - WICHER STRÓŻA 0-1 (0-0)

0-1 Młynek 75.

Rudnik: T. Dynur - Zajda, M. Dynur, Judasz, Marek, Listwan, Szlachetka (90 Starzec), Klimczyk, P. Szczurek (60 Stokłosa), Filipek, Gancarczyk (70 Śmiłek).

Wicher: Rak - Oskwarek, Wilk, Guzik, Słowik, Dziuba (60 Młynek), Jopek, Chmielik, Burtan, Moryc (60 Jeleń), Chmiel.

Zespół Rudnika bardzo rzadko traci punkty na swoim terenie, ale tym razem osłabiona kadrowo ekipa Marka Szuby nie sprostała ekipie z sąsiedniej gminy Pcim. Przyjezdni mieli przewagę niemal przez cały mecz. Na kwadrans przed jego zakończeniem Młynek przyjął piłkę po akcji na skrzydle Chmielika i świetnym strzałem z woleja nie dał szans Dynurowi zapewniając swej drużynie trzy punkty. (PAN)

Pasternik Ochojno - Zielonka Wrząsowice 4-0 (2-0)

1-0 B. Sarga 31, 2-0 Włudyka 43, 3-0 B. Sarga 67 4-0 B. Sarga 72.

Sędziował Jarosław Lizak (Wieliczka). Żółte kartki: Gniadej, Ł. Czech. Widzów 300.

Pasternik: P. Mistarz - Karski, Pietrzyk, J. Mistarz, Nikolin - Szymski (57 Górnisiewicz), Buraczek, Włudyka (73 Grudzień), Sikora - B. Sarga (75 Dyna), Frasik (70 M. Sarga).

Zielonka: W. Sarga - Matyas, Śleboda, Proficz, M. Sarga - Grzesiak (55 Miśkiewicz), J. Czech (71 Prorok), Ł. Czech (25 Gniadek), Bobek - Nogieć, Kornio (46 Turcza).

Kluczowa dla losów meczu okazała się kontuzja, jakiej doznał w 26 minucie Łukasz Czech. Dobrze grający pomocnik Zielonki skręcił staw kolanowy i przerwa w grze trwała kilka minut. Do tego momentu to goście spisywali się o wiele lepiej od gminnego rywala i za sprawą Nogiecia oraz Kornio mogli zdobyć gole. Po wznowieniu gry do ataków ruszyli gospodarze, którzy zagrali w derby gminy Świątniki Górne bardzo skutecznie. Pierwszy składny atak przyniósł im bramkę, gdy Bogdan Sarga w sytuacji sam na sam zaskoczył bramkarza Zielonki uderzeniem w krótki róg. Tuż przed przerwą zabawa Matyasa z piłką kosztowała go stratę na rzecz B. Sargi, który wyłożył piłkę Włudyce, a ten świetnie uderzył nie do obrony.

W drugiej połowie gracze z Wrząsowic bardzo się starali, w 65 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Nogieć i po chwili Pasternik strzelił trzecią bramkę, po dośrodkowaniu Frasika i strzale B. Sargi z najbliższej odległości. Pięć minut później ten sam zawodnik bardzo ładnym uderzeniem z okolic pola karnego ustalił wynik zawodów. Nogieć w końcówce był jeszcze raz bliski szczęścia, ale po jego strzale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Paweł Panuś

Tempo Rzeszotary - Clavia Świątniki Górne 0-2 (0-1)

0-1 Wyroba 2, 0-2 Marcin Tylek. Sędziował Grzegorz Bochenek. Żólte kartki: Lasek, Gągol - Nazarewicz, M. Żołnierczyk, M. Tylek, Kantor. Widzów 150.

Tempo: Chlistała - Bała (60 Gawor), Gągol, Gawęda, Przetocki (70 Sz. Żołnierczyk) - Lasek, Kurowski, Kozioł (55 Sarga), Matoga - T. Burda, Podsiadło (50 Miśkiewicz).

Clavia: Mateusz Tylek - A. Burda, Kantor, Koza, Małucha - M. Żołnierczyk (90 Baran), A. Tylek, Żak, Nazarewicz (80 Marcin Tylek) - Filipczyk (83 Synowiec), Wyroba.
Sporą niespodziankę sprawili goście, którzy drugi raz z rzędu wygrali na boisku Tempa. Z kolei miejscowi całkowicie zawiedli, nie potrafili zdobyć nawet jednej bramki.

Mecz ułożyła bramka w 2 min. Zagapienie Bały wykorzystał Wyroba strzelając celnie w dalszy róg. Od tego momentu goście bronili wyniku, a gospodarze nie potrafili rozpracować rywala. Do przerwy jednak mogło paść wyrównanie, jednak fatalnie dwukrotnie z bliska skiksował Kozioł. Z kolei Podsiadło z ostrego kąta strzelił obok słupka. Goście przed przerwą zagrozili z kolei po uderzeniu nad bramką M. Żołnierczyka.

Po przerwie nie było za wiele okazji bramkowych. Ze strony gospodarzy po akcji Laska z 8 m strzelał Matoga, ale w bramce instynktownie interweniował Mateusz Tylek. Okazję miał też Sarga, ale uderzył zbyt lekko. Z kolei po drugiej stronie bliski szczęścia był Wyroba, który skierował piłkę głową w poprzeczkę. Do końca meczu miejscowi walili głową w mur i w końcówce nadziali się na kontrę, po której Wyroba zagrał wzdłuż bramki i z bliska do siatki trafił rezerwowy Marcin Tylek. (DAR)

W innych meczach:

Rokita Kornatka - Wrzosy Osieczany 0-1 (0-0); Skalnik Trzemeśnia - Topór Tenczyn 1-2 (1-0), Młynarczyk - Michalak 2; Krakus Swoszowice - Iskra Brzączowice 3-1; Dziecanovia - Opatkowianka 3-3 (3-1), S. Łyżczarz 2, R. Łyżczarz - Ł. Dulemba, Mędrecki, Zajma.

1. Pasternik 9 21 21-5

2. Rokita 9 19 27-10

3. Tempo 9 17 19-14

4. Topór 9 17 16-15

5. Zielonka 9 15 23-23

6. Wrzosy 9 14 14-11

7. Krakus 9 14 16-17

8. Clavia 9 11 14-13