Klasa A Kraków, grupa I

(pan)
Gospodarze postawili się liderowi i w pierwszej połowie gra była wyrównana. Przed sezonem zespół ze Skały osłabił się, gdyż do Zieleńczanki wrócił czołowy strzelec Artur Katarzyński, a klubów szukają Paweł i Krzysztof Gomulowie.

Mimo to miejscowi wypracowali sobie dwie wyborne okazje bramkowe. W zespole z Iwanowic wyróżniał się wychowanek klubu ze Skały Piotr Srebnicki. To po faulu na nim arbiter przyznał gościom rzut karny, którego wykorzystał Adamski, a tuż przed końcem I połowy wykorzystał sytuację sam na sam.

W przerwie trener Orła Leszek Janiczak dokonał trzech zmian i gra zespołu nabrała innego wyrazu. Przewaga gości była bardzo wyraźna, jednej bramki liderowi nie uznał sędzia, kilka okazji zmarnowali też sami piłkarze Orła. Warto było jednak czekać do końca, bo najpierw Byrski bardzo ładnym uderzeniem z 20 metrów ulokował piłkę w okienku, a tuż przed końcowym gwizdkiem, po dośrdkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową do bramki skierował Ziarko.

Niedźwiedź - Orzeł Bębło 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Kędziak 49.
Niedźwiedź: Tomczyk - Jabłoński, Warczak, Dymek, D. Nowak, Bucki, Stopiński, Gałkowski, K. Nowak, Gorzkowski, Lech oraz Dąbrowski, Bujak.
Orzeł: Jankiel - Czernik, R. Pogan, Karoń, Kozera, Michał Łaśko, Mateusz Łaśko, Cieśla, Cholewa, Kędziak (70 Grzybowski), Nowakowski.

Faworytem meczu byli wzmocnieni kadrowo gospodarze. Podopieczni Łukasza Lecha wypracowali kilka ciekawych okazji, żadnej z nich jednak nie wykorzystali. W 49 minucie w polu karnym Niedźwiedzia powstało zamieszanie, najwięcej sprytu wykazał grający trener Orła Artur Kędziak zdobywając, strzałem z bliska, zwycięską bramkę.

W innych meczach:
Bibiczanka - Strażak Goszcza 1:2 (0:2), Sartiuk - Nawrocki 2; Partyzant Dojazdów - Maszycanka 0:2 (0:1), Galos, Bubak; Wierzbowianka - Jastrzębiec Książ Wielkie 3:0 (0:0), Zając, Zwoliński, Kowalówka; Czarni Grzegorzowice - Juvenia Prandocin 3:2 (1:2), Stanula, Biernacik, Wiecha - Podolecki, Lepiarczyk; Sparta Skrzeszowice - Szreniawa Koszyce 0:4 (0:2).

MKS Skała 2004 - Orzeł Iwanowice 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Adamski 21, 0:2 Srebnicki 45, 0:3 Byrski 86, 0:4 Ziarko 88.

Skała: W. Katarzyński - Drozdowski, Uznański, Wilk, M. Mosur (80 Romańczyk), Kopijka, D. Mosur (75 Srebnicki), Boroń, Duda, Mateusz Ornat (70 T. Katarzyński), Mariusz Ornat.

Orzeł: Kmita - Płatek (46 Jaworski), Adamski, Ł. Jakubek, Byrski, K. Jakubek (46 Kazanowski), Wierzbiński, Kwiatkowski, Salamon, Srebnicki (80 Ziarko), Trzeciakiewicz (46 Drożniak).