Klasa A Myślenice. Goście objęli prowadzenie, ale w ciągu 6 minut stracili trzy gole

Pawel Panus
Pawel Panus
Jakub Ścibor (Rokita)
Jakub Ścibor (Rokita) fot. Andrzej Domagalski
Z uwagi na grząskie boisko w Kornatce spotkanie odbyło się na obiekcie Sparty w Winiarach.

Rokita Kornatka - Lubomir Wiśniowa 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Ł. Rokosz 4, 1:2 A. Piwowarczyk 74, 1:2 Ścibor 76, 1:3 A. Piwowarczyk 79. Sędziował: Stanisław Święch. Widzów: 30.

Rokita: Rymarczyk - A. Kania, M. Mistarz, F. Piwowarczyk, Zembala (46 Piszczek) - D. Kania, A. Piwowarczyk, W. Piwowarczyk (46 Batko), A. Kornio - D. Piwowarczyk (85 Kozielec), Ścibor.

Lubomir: Ł. Płachta - Nieckula, Załubski, Śmigla, Gorczyca (85 Mateusz Płachta) - M. Rokosz, Michał Płachta, D. Łacny, Pudlik - Dybeł (85 Sutkowski), Ł. Rokosz.

Goście zagrali w osłabieniu. Za czerwone kartki pauzował czołowy gracz zespołu Michał Latoń, a z funkcji trenera po trzyletniej pracy w klubie - po porażce z Orłem Nowa Wieś - zrezygnował Marek Barzyk.

Na początku meczu grający z kontry piłkarze Lubomira objęli nieoczekiwanie prowadzenie po uderzeniu Łukasza Rokosza zza linii pola karnego. Podrażnieni gospodarze w 45 min mogli wyrównać, ale piłka po strzale Mateusza Mistarza z rzutu wolnego z 18 m trafiła w słupek.

Goście tuż po przerwie dwukrotnie zaprzepaścili szanse na podwyższenie wyniku - w 47 min Michał Płachta nie trafił w piłkę, będąc 5 m od bramki, a w 69 min Ł. Rokosz nie wykorzystał dogodnej sytuacji i z 10 m w świetnej sytuacji i strzelił w ręce bramkarza Rokity.

Losy meczu rozstrzygnęły się w jego końcówce. Gospodarze mocno nacisnęli i dobrze dotychczas spisująca się formacja obronna Lubomira zaczęła pękać. Piłkarze Rokity zagrali skutecznie i w ciągu 6 minut zdobyli trzy gole po dwóch trafieniach grającego trenera Adama Piwowarczyka i Jakuba Ścibora.

W innych meczach: Wróblowianka - Wrzosy Osieczany 5:0 (2:0), Wrona, Kałapach, Kowalówka, Boryk, Madejski; Sęp Drioginia - Iskra Głogoczów 2:4; Rudnik II - Jordan Zakliczyn 1:1; Topór Tenczyn - Clavia Świątniki Górne 4:4; Orzeł Nowa Wieś - Zielonka Wrząsowice 1:1; Skalnik Trzemeśnia - Dziecanovia 1:3; LKSTrzebunia - Beskid Tokarnia 4:2.