Klasa A Myślenice

PAN
MOGILANY - WRZOSY OSIECZANY 1:1 (1:0)

1:0 Marzec 2, 1:1 Jaśkowiec 67.

Sędziował Michał Kaczmarek. Żółte kartki: Augustyn, Ptaszek, Marzec - Klimas, Wyroba, Rykała, Bobek. Widzów 150.

Mogilany: Augustyn - Karski, Tomeczko, Konieczny, Czeremcha (78 Wilkołek) - Bobek (82 Klim), Badoń (63 Suder), Ptaszek, Marzec - Frasik, Rączka.

Wrzosy: Łapa - J. Szydlak (82 Sz. Chlebicki), Hodurek, Klimas, Zięba - Kęsek (46 K. Szydlak), Wyroba, Jaśkowiec, Rykała (46 Surówka) - Frosztęga, J. Chlebicki (55 Kania).

Zespół Mogilan przed sezonem pozyskał kilku nowych zawodników: Grzegorza Augustyna, Piotra Koniecznego, Wojciecha Rączkę, Pawła Tomeczkę. W początkowej fazie meczu zdecydowanie przeważał. W 2 min Patryk Marzec popędził lewą stroną boiska, oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od interweniującego obrońcy i przelobowała bramkarza. Gospodarze poszli za ciosem, dwie kolejne bramkowe okazje miał Marzec, a z bliska do siatki nie trafił Frasik. W miarę upływu czasu gra zaczęła się wyrównywać, ale gości stać było w pierwszej połowie tylko na jedną groźną sytuację, po której bliski szczęścia był Jaśkowiec.

W drugiej połowie Wrzosy zagrały zdecydowanie lepiej, a spory wpływ na losy meczu mieli rezerwowi, którzy pojawiali się na boisku. Bardzo aktywny był Surówka, po którego dośrodkowaniu Jaśkowiec głową skierował piłkę do siatki. Losy meczu na korzyść zespołu z Osieczan mogli przechylić kolejni zmiennicy K. Szydlak i Kania, po których uderzeniach znakomitymi interwencjami popisywał się Augustyn.

Gospodarze w drugiej połowie grali zdecydowanie gorzej, niż miało to miejsce w pierwszych 45 minutach. Podopieczni Mariusza Myślewskiego starali się indywidualnymi akcjami oszukać obronę rywala i w efekcie nie stworzyli w drugiej połowie ani jednej groźnej sytuacji. Zespół Wrzosów po raz pierwszy prowadził trener Marcin Wojtunik.

Paweł Panuś

W INNYM MECZU: Tempo Rzeszotary - Cyrhla Krzczonów 4:3 (3:3), Ł. Kotaś 3, A. Tylek - Tais 2, Włodarczyk. Pozostałe mecze zostały przełożone.

1.   Rudnik   15   38   39-11

2.   Tempo   16   36   39-17

3.   Dziecanovia   14   32   41-24

4.   Mogilany   16   31   47-23

5.   Zielonka   15   30   38-22

6.   Wróblowianka   15   27   34-16

7.   Pasternik   15   26   41-18

8.   Wrzosy   16   21   33-26