Klasa A Olkusz: Pogoń Miechów pokonała Promień Przeginia

Pawel Panus
Pawel Panus
archiwum klubu
W otwierającym piątą kolejkę spotkań meczu olkuskiej klasy A Pogoń Miechów pokonała Promień Przeginia 2:1 (0:1). Bohaterem zawodów był zdpobywca dwóch goli Hubert Maniak.

Nowy trener Pogoni Ryszard Kazieczko obejmując zespół w praktyce obejmował ekipę widmo. Z kadry, która walczyła w poprzednim sezonie w klasie okręgowej, nie został prawie nikt. Stąd nie dziwi fakt, że miechowianie początek sezonu mieli słaby. Kazieczko jednak twardzielem był na boisku i takim też jest trenerem. Zwołał pospolite ruszenie i obecnie Pogoń reprezentuje młodzież oraz ci, którzy kiedyś w niej grali. – Mam zespół w stu procentach złożony z zawodników z Miechowa – mówi Kazieczko.
Mecz zaczął się jednak udanie dla drużyny gości. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Przemysław Żmuda i czołowy strzelec ligi w efektowny sposób zmusił do kapitulacji Kamila Macha.
W drugiej połowie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Na wysokości zadania stanął Hubert Maniak, który najpierw wykończył zespołową akcję, zaś w drugiej minucie doliczonego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym przejął piłkę, minął rywala i oddał zwycięski strzał. a

Pogoń Miechów – Promień Przeginia 2:1 (0:1)