Klasa A, Olkusz

PAN
Przemsza Klucze - Spójnia Osiek 0-2 (0-0)

0-1 gol samobójczy 71, 0-2 Chabinka 90.

Sędziował Jarosław Śmigielski z Bukowna. Żółte kartki: A. Barczyk, Karoń - Kondek, Bendek, Chabinka. Widzów 250.

Przemsza; Draba - Porcz (82 Poczęsny), Pydych, Jurczyk, Sobieski (74 Osuch), Gieszczyk, Łaksa, M. Barczyk, Musiał (46 Guguła), A. Barczyk, Karoń.

Spójnia: Pietrzyk - Kondek (62 Wiernek), Sadzawicki, B. Latos, Bendek, G. Latos, Kowal, Ziarno (46 Stach), Czarnota (46 Michał Mróz), Chabinka, Szatan (88 Kurdziel).

Spójnia pokonała raczej ostatnią trudną przeszkodę w walce o awans do klasy okręgowej. W Kluczach wygrać jest niełatwo i podopieczni Marka Mroza musieli się sporo namęczyć, aby zainkasować trzy punkty. W 4 minucie uderzał Chabinka, ale Draba był na posterunku. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadzili Łaksa z Musiałem, ale niebezpieczeństwo zażegnał Pietrzyk. W 8 min groźnie strzelał A. Barczyk, jednak bramkarz Spójni był na posterunku. Ten sam piłkarz widząc, że bramkarz z Osieka stoi na 11. metrze, zdecydował się na lob z ponad 25 metrów, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. Goście zagrozili za sprawą Szatana, który główkował z bliska, ale nieskutecznie. Gracze Spójni uzyskali przewagę, a bohaterem tego okresu, gry był Draba, który świetnie interweniował po uderzeniach Kowala z 17 metrów oraz Kondka z 7 metrów. W odpowiedzi dwukrotnie bliski szczęścia był A. Barczyk. W końcówce pierwszej połowy zaatakowała Spójnia, po strzale Ziarny Draba sparował piłkę, podobnie jak po strzałach G. Latosa, a w 41 minucie po uderzeniu G. Latosa bramkarz Przemszy odbił piłkę, a Szatan w idealnej pozycji przeniósł ją nad poprzeczką. Druga połowa rozpoczęła się od strzału Szatana i dobrej interwencji Draby, potem nieznacznie pomylił się Chabinka. W 63 min po centrze z rzutu rożnego Giesczyka tuż obok bramki uderzył Karoń. W 71 min po dośrodkowaniu Kowala piłka odbiła się od słupka, trafiła w gracza Przemszy i wpadła do siatki obok zdezorientowanego Draby. Przemsza zmieniła system gry, zaczęła grać trzema obrońcami i trzema napastnikami, chcąc odrobić straty. W 89 min, po akcji Pydycha bliski szczęścia był M. Barczyk, a wynik ustalił Chabinka, wieńcząc sytuację sam na sam.

Unia Jaroszowiec - Promień

Przeginia 1-2 (0-1)

0-1 Pyrek 10, 0-2 Pyrek 78, 1-2 P. Banasik 86.

Sędziował Dariusz Pokwiczał. Widzów 100.

Unia: Orzechowski - Grojec, Dela, Gondek, Paradyż, Trzcionkowski 975 Kasprzyk), Mosór, Turek (65 Stramecki), Rutka, Nowak, P. Banasik.

Promień: Rogóż - Pączek, R. Kania, M. Kania, Kubajka, Sioła, Zembura (80 S. Baranik), P. Cudejko, R. Cudejko, Pyrek, R. Baranik.

Goście przed meczem poinformowali o chęci konfrontacji, więc Unia wycofała zawodnika, który okazał się zapominalski i nie wziął ze sobą dokumentów. W przerwie doszło do konfrontacji i okazało się, że dokumentów nie ma grający trener Promienia. Ten ostatni ma jednak dobrą żonę, która wróciła do Przegini i przywiozła dokumenty tuż przed końcem meczu. Zawody miały solidną stawkę, bowiem obie drużyny mogą jeszcze spaść do klasy B. Promień był lepszy na początku, strzelił szybko gola, wcześniej miejscowych od utraty gola uratowała poprzeczka. Trener Unii porażki upatrywał w stronniczym sędziowaniu i osobistej zemście arbitra głównego, o którego ukaranie wnioskował jako działacz Podokręgu Olkusz. W meczu beniaminków lepszy okazał się Promień, ale zawody nie stały na dobrym poziomie, wręcz odwrotnie, do sporej ilości piłkarskich niuansów można by mieć zastrzeżenia, zarówno do jednych jak i drugich.

Przebój II Wolbrom - Olkusz 0-5 (0-1)

0-1 Duda 3, 0-2 Juszczyk 60, 0-3 Juszczyk 70, 0-4 Juszczyk 74, 0-5 Tryfanów 88. Sędziował Sebastian Jucha. Widzów 100.

Przebój II: Dela - Żebro, Witkowski, Borówka, Kołodziejczyk, Tarnówka, Szybalski, Misztal, Andryszak, Pietras, Wołkowski.

Olkusz: Molęda - Duda, Goc, Tomsia, Kocjan (57 Plewiński) - Tryfanów, D. Przybyła (63 Natkaniec), Brożek (15 M. Przybyła), Banyś - Kurkowski, Juszczyk.

W 3 minucie Duda popisał się ładnym strzałem z dystansu i Dela musiał sięgnąć do siatki. Pomimo wielu okazji bramkowych goście nie zdołali już strzelić bramki, natomiast gospodarze nie byli w stanie zagrozić poważniej bramce rywala. W 60 minucie po centrze Kurkowskiego Juszczyk rozpoczął strzelecki ferstiwal w tych zawodach. 10 minut później Juszczyk po centrze Tryfanowa, a potem po zagraniu Natkańca wpisywał się na listę strzelców. Wynik ustalił Tryfanów, który otrzymawszy piłkę od Kurkowskiego, przelobował Delę.

W innych meczach: Pomorzanin Olkusz - Piliczanka Pilica 1-3, Prądnik Sułoszowa - Laskowianka 3-1 (2-0), Marszałek, Woszczek, Nowak - Kuś; Trzy Korony Żarnowiec - Wielmożanka 4-0. Pauzował Strumyk Zarzecze.

1. Spójnia 21 56 70-14

2. Olkusz 21 55 84-16

3. Trzy Korony 22 47 65-21

4. Przemsza 22 32 46-47

5. Prądnik 22 32 42-44

6. Laskowianka 22 25 29-35

7. Unia 21 25 40-51

8. Promień 21 25 24-43