Klasa A, Oświęcim. Oczekiwana zmiana miejsc, czyli Rajsko liderem po pokonaniu Zgody Malec

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Grzegorz Bąk (z lewej), grający trener Rajska, postawił pieczęć na wygranej swojego zespołu nad Zgodą Malec
Grzegorz Bąk (z lewej), grający trener Rajska, postawił pieczęć na wygranej swojego zespołu nad Zgodą Malec Fot. Jerzy Zaborski
Stało się to, czego oczekiwano. Rajsko - po odrobieniu pracy domowej - czyli pokonaniu na własnym boisku Zgody Malec i jednoczesnej pauzie Hejnału Kęty, zostało liderem oświęcimskiej piłkarskiej klasy A.

Gospodarze szybko rozmontowali defensywę rywali; po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Konrad Jędrusik. Z kolei tuż przed przerwą, po akcji Rajmunda Raźniaka, prowadzenie miejscowych podwyższył Paweł Piskorz.

- Tak ma wyglądać nasza gra, czyli szybkie trafienie rywala, żeby nie mógł się kurczowo trzymać własnego przedpola – powiedział Grzegorz Pławny, dyrektor sportowy Rajska.

Zaraz na początku drugiej odsłony, ponownie po dograniu z rzutu rożnego do siatki trafił Artur Czarnik. Miejscowi nie spoczęli na laurach i zdobyli jeszcze dwa gole.

- Wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku – ocenił Andrzej Tomala, trener Zgody. - Przegraliśmy pierwszy raz w tej rundzie i od razu w katastrofalnych rozmiarach. Sami prosiliśmy się o gole, prezentując przestoje w grze.

Rajsko – Zgoda Malec 5:0 (2:0)
Bramki:
1:0 K. Jędrusik 3, 2:0 Piskorz 44, 3:0 Czarnik 50, 4:0 Piskorz 85, 5:0 Bąk 89.

Rajsko: Gielarowski – Sieczko, Czarnik, Baluś, Zimnal – Raźniak (60 Scąber), Matlak, K. Jędrusik, Mika (70 Bąk) – Skiernik, Piskorz.

Zgoda:
Gibas – Sporysz, S. Drebszok, Rolka, Nowak (65 Dubiel) – Sokół, Tomala, K. Drebszok, Wójcik (68 Żmuda) – Płonka, Lekki.

Sędziował: Piotr Gębczyk (Zator). Żółta kartka Mika. Widzów: 120.

W innych meczach:

Piotrowice – Przeciszovia 1:0 (0:0); Krawczyk 90.

Bulowice – Bobrek 0:2 (0:1); K. Nowotarski 40, Michalak 60 samob.

Orzeł Witkowice – Strumień Polanka Wielka 0:1 (0:1); Boba 25.

Skawa Podolsze – Górnik Brzeszcze 1:8 (1:4); M. Żmuda 8 - Sojka 13, Ochman 37, Ochman 40, Brańka 45, Janik 62, 68, Surzyn 80, Senkowski 88.

Solavia Grojec – Soła Łęki 1:5 (0:3); M. Witek 65 – Zarzycki 10, Matejko 40 i 86, Dziubek 44, Dziuga 50.

Pauza: Hejnał Kęty

TABELKA:

1.LKS Rajsko1539549
2.Górnik Brzeszcze16385319
3.Hejnał Kęty15375614
4.Strumień Polanka Wielka16333930
5.Przeciszovia16242532
6.Soła Łęki16224136
7.Orzeł Witkowice16223436
8.Zgoda Malec16222932
9.Bobrek16212835
10.Bulowice15122444
11.Solavia Grojec16122052
12.LKS Piotrowice1581746
13.Skawa Podolsze1652055

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Materiał oryginalny: Klasa A, Oświęcim. Oczekiwana zmiana miejsc, czyli Rajsko liderem po pokonaniu Zgody Malec - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3