Klasa A Oświęcim. To był śmiech przez łzy

Jerzy Zaborski
Wojciech Krawczyk (klęczy, Zgoda) przerwał akcję Piotra Cieciery. Z lewej Krzysztof Drebszok fot. Jerzy Zaborski
LKS Gorzów - Zgoda Malec 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Lekki 53, 1:1 Bodziony 56, 1:2 Lekki 58, 1:3 K. Płonka 90.
Gorzów: Dziędziel - Rudnicki, RyszkaI, Krzyśko, Wesecki (55 T. Opitek) - Górski, Chlebowski, Dylowicz (70 Pik), Bodziony (65 Ozimina) - Burza, Cieciera.
Zgoda: D. Gibas - Sokół, W. Krawczyk, S. Drebszok, Klęczar - Woźniak (70 Hałat), K. DrebszokI, K. Krawczyk, J. Płonka (46 Banasiak) - K. Płonka, Lekki (90 K. Gibas).
Sędziował: Bogusław Wanat (Oświęcim). Widzów: 150.

Trener drużyny gospodarzy Paweł Sidorowicz, widząc wyczyny swoich podopiecznych, seryjnie marnujących kolejne sytuacje bramkowe, w pewnym momencie zaczął się śmiać. - To był jednak śmiech przez łzy. Jak się marnuje już nie stu-, ale nawet dwustuprocentowe okazje, to się przegrywa mecz - mówił.

- Daliśmy się gospodarzom "wyszumieć", potrafiliśmy cierpliwie czekać na swoje okazje, które musiały przyjść - tłumaczył po spotkaniu Andrzej Tomala, trener Zgody. - Wykorzystaliśmy to, co dał nam los, więc wzięliśmy wszystko. W futbolu nie gra się na sytuacje bramkowe, lecz na gole, a tych więcej strzelił mój zespół - cieszył się szkoleniowiec.

Inne wyniki: Przeciszovia - Górnik Brzeszcze 1:2 (0:1), Matla 50, Bartuś 52 - Andreas 18; Rajsko - Iskra Brzezinka 3:2 (3:2), Czarnik 10, 33, Zimnal 45+2 - Linczowski 13, Sergiel 23; Skawa Podolsze - Strumień Polanka Wielka 1:0 (1:0), Szczyżyca 12; Hejnał Kęty - Zatorzanka 2:2 (1:1), Flisek 38 karny, Ryłko 85 - Żak 18, Skrobacz 65; LKS Jawiszowice - Orzeł Witkowice 1:0 (0:0), Korczyk 53.