Klasa A, Oświęcim

PAW
Sędziował: Janusz Żmuda z Osieka, asystenci: Zbigniew Sereś i Jerzy Sroka z Oświęcimia. Żółte kartki: Ł. Ledwoń - Hobora. Czerwona kartka: Kulig. Widzów 100.

Rajsko - Chełmek 0-0

Rajsko: Jurkowski - K. Straszyński, A. Straszyński, Ł. Ledwoń, Staroń - Kowalski, Sowa, Foltyn, M. Ledwoń - Pstuszek, Świątek.
   Chełmek: Kurzak - Hobora, Kozieł (46 Krzykała), M. Baczewski Kulig - Pokładnik, P. Baczewski, Krok (46 Kobus), Sidorowicz - Wójcik, Jagoda.
   Debiut w roli szkoleniowca zespołu Rajska - Krzysztofa Grzebinogi, byłego wieloletniego kapitana tej drużyny - wypadł dobrze. Po raz pierwszy poprowadził swoich byłych kolegów w rodzinnej miejscowości. Wcześniej na ławce trenerskiej udzielał wskazówek tylko w spotkaniach wyjazdowych: z Polanką 2-5 i Bulowicami 0-0. Także cała trójka sędziowska zaprezentowała się z jak najlepszej strony, zwłaszcza asystent Zbigniew Sereś, który z "aptekarską" dokładnością wyłapywał i sygnalizował głównemu arbitrowi faule i pozycje spalone. Natomiast piłkarze ogólnie nie stwarzali problemów dyscyplinarnych z wyjątkiem czerwonej kartki dla kapitana Tomasza Kuliga. Natomiast z umiejętnościami czysto piłkarskimi nie było najlepiej. W I połowie sytuacji podbramkowych można było policzyć na palcach jednej ręki. W 19 min. Rafał Sowa mocno uderzył z rzutu wolnego, lecz piłkę zmierzającą do bramki, wybił jeden z obrońców gości. Aktywny Kazimierz Straszyński zainicjował groźną akcję. Dośrodkował w pole karne, a tam wybiegający z bramki Kurzak nie utrzymał w rękach futbolówki. W dogodnej sytuacji znalazł się Mariusz Ledwoń, lecz spudłował. Przyjezdni nie byli dłużni i również w 21 min. po rzucie wolnym z okolic "szesnastki" Tomasz Kulig minimalnie chybił celu. W 26 min. z kolei Marcin Baczewski z 25 metrów oddał mocny i zarazem lekko niecelny strzał.
   W przerwie Grzebinoga udzielił w szatni ostrej reprymendy swym podopiecznym, za zbyt asekuracyjną postawę na boisku. Nie do końca wskazówki trenera poskutkowały, choć dobre sytuacje miejscowi po przerwie stworzyli. I tak Krzysztof Pastuszek w 76 min. prawie z połowy boiska trafił w poprzeczkę. Wcześniej Ledwoń w obrębie pola karnego zbyt długo dryblował zamiast oddać strzał, podobnie zachował się Rafał Sowa. Natomiast po rzucie wolnym Przemysława Staronia - piłka przeszła wzdłuż pola karnego i wyszła na korner. Z lewej flanki akcję powinien zamknąć Łukasz Lewdoń, lecz tego nie uczynił. Od 63 min. gospodarze grali z przewagą jednego piłkarza, gdyż Tomasz Kulig za niesportowe zachowanie otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Tak sporej zaliczki jednak Rajsko nie wykorzystało i podział punktów nie krzywdzi żadnej ze stron.
   Po meczu powiedzieli:
   Krzysztof Grzebinoga, trener Rajska - Punkty nam potrzebne jak rybie woda. Zabrakło w składzie z różnych powodów kilku zawodników. dało się odczuć absencji Daniela Oleksego, Tomasza Szałaśnego, Jacka Małka. Muszę pochwalić środkowego pomocnika Adriana Kowalskiego. Jeśli będzie nad sobą pracował to ma zadatki na dobrego piłkarza, ten 17 letni młodzieniec. Po raz pierwszy zagrał w pełnym wymiarze czasu i zaprezentował nietuzinkowe umiejętności, co mnie cieszy.
   Wiesław Bartel, kierownik drużyny Chełmka - Remis sprawiedliwy. Szkoda straty kapitana.
Marek Mordan
Zdjęcia PaweŁ Mordan
   W pozostałych spotkaniach: Skidziń - Nowa Wieś 1-3 (1-1), Jawiszowice - Polanka 3-1 (1-1): K. Jarosz 79, 90, K. Raj 42 - Gałgan 35 (k.), Soła - Bulowice 3-3 (2-1), Piotrowice - Brzezinka 0-3 (0-1): Adamczyk 20 (k.), Ziemba 70, Piotr Maciesza, Zator - Zaborze 1-1 (0-0): Olejczyk 83 - Łabaj 50, Osiek - Włosienica 3-2 (1-0): Pieczka 25 (k.), 75, Płonka 83 - Chowaniec 52, 60 (k.).
1. Brzezinka 12 28 32-11
2. Polanka 12 28 34-14
3. Piotrowice 12 26 22-10
4. Osiek 12 26 25-17
5. Skidziń 12 22 37-18
6. Jawiszowice 12 21 22-22
7. Nowa Wieś 12 17 15-20
8. Chełmek 12 14 13-17