Klasa A Oświęcim

Puls Broszkowice - Skawa Podolsze 1-0 (0-0).

1-0 Kubisty (55).
 Sędziował Jan Medyński z Oświęcimia. Żółte kartki: Puskarczyk, Borejsza. Widzów 150.
 Broszkowice: Ryszka - Korczyk, Puskarczyk, Borejsza, Banaś - Koriakowski (61 Semik), Dyląg, Kubisty - Nasienniak (88 Firszt), Adamczyk (71 J. Węglarz), T. Węglarz.
 Podolsze: Krzyścin - Bercal, Ślusarczyk, Piegza (52 Drzyżdżyk), Głowacz - S. Polanek, Bartula, Momot, P. Polanek - Ciemiera, Błaszczyk (46 Biśta).
 Z osobą nowego trenera Broszkowic - Marka Klisiaka działacze i piłkarze wiążą duże nadzieje. Podczas ostatniego meczu przeciwko Skawie Podolsze widać było gołym okiem, że gra inny zespół. Taktyka doświadczonego szkoleniowca była prosta frontalny atak od pierwszych sekund. Wariant ofensywny w I połowie nie przyniósł jednak efektu bramkowego, choć wyśmienitych sytuacji do zdobycia prowadzenia, broszkowianie mieli kilka. Zabrakło skuteczności. Już w 7. min Nasienniak odegrał do Adamczyka, lecz ten w dogodnej sytuacji, trafił w bramkarza. Następnie Dyląg, po rzucie wolnym z 25 m, uderzył minimalnie nad poprzeczką. Ponownie ten sam piłkarz, po podaniu Kubistego z 5 m, mało precyzyjnie strzelił wprost w Krzyścina. Kolejnej szansy nie wykorzystał Tomasz Węglorz. Najlepszą sytuację do uzyskania prowadzenia miał pod koniec pierwszej połowy Adamczyk, kiedy po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Wcześniej w zamieszaniu podbramkowym Węglorz, Koriakowski, Dyląg, Nasienniak nie potrafili pokonać dobrze broniącego i z dużym wyczuciem bramkarza gości - Krzyścina lub skutecznie interweniował stoper Bogdan Bartula.
 Goście, nastawieni na grę z kontry, nie pozostawali gospodarzom dłużni. W przerwie meczu - zirytowany brakiem skutecznosci, trener miejscowych piłkarzy Klisiak, ostrzegał: _- Jest ślisko i dlatego łatwiej się bronić niż atakować. Kto strzeli pierwszy bramkę, może wygrać mecz. _Miał nosa, a może przydało się jego boiskowe doświadczenie z gry w Unii Oświęcim i Chełmku. Jedyna bramka została zdobyta 10 minut po wznowieniu gry, z rzutu karnego. Nasienniak został sfaulowany w polu karnym, a skutecznym egzekutorem "jedenastki" był Kubisty.

MAREK MORDAN

Pozostałe wyniki: Nowa Wieś - Zatorzanka Zator 0-1 (0-0): Wesołowski; Bulowice - Zaborzanka Zaborze 2-1 (0-0): Malarz, Radwan - Młodzik; Chełmek - Soła Łęki 6-1 (3-0); Soła Oświęcim - Brzezina Osiek 2-1 (2-0) Antos, Pietraszko - Klęczar; Przeciszovia Przeciszów - Rajsko 1-3 (1-2). Haber (karny) - Majda 2, Talaga (karny); Solavia Grojec - Iskra Brzezinka 2-0 (2-0): Leszczyński, R. Gołdyn.