Klasa A. Szreniawa wygrała w Kościelcu i jest wiceliderem

Artur Ciochoń
Piłkarze Szreniawy Koszyce
Piłkarze Szreniawy Koszyce Artur Ciochoń
W zaległym meczu I grupy krakowskiej klasy A Płomień Kościelec uległ na własnym boisku Szreniawie Koszyce 0:3

Od samego początku dało się zauważyć przewagę gości z Koszyc. Już w 4 minucie Łukasz Zachara uderzył piłką w słupek. Po 17 minutach rywalizacji zawodnicy z Koszyc wyszli na prowadzenie, gdy Norbert Wątek mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Kamila Ryńcę. W 20 minucie mogło być 2-0 dla Szreniawy, lecz strzał Mateusza Kałuży wylądował na słupku.

Gospodarze w pierwszej części gry poważnie zagrozili bramce Damiana Grudnia tylko raz. Po upływie 24 minut gry piłka po strzale Tomasza Czarnego zmierzała do bramki, lecz ofiarna interwencja Seweryna Golby, który wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej, uchroniła gości przed utratą gola.

Po zmianie stron goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 51 minucie Sebastian Noga zagrał prostopadle do Norberta Wątka, który stanął oko w oko z bramkarzem Płomienia. W pierwszej próbie Kamil Ryńca okazał się lepszy, lecz przy dobitce nie miał szans i goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry gracze z Koszyc ustalili wynik spotkania. Łukasz Stalmach dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Krystian Stalmach i strzałem głową pokonał Kamila Ryńcę.

Dzięki zwycięstwu Szreniawa awansowała na drugie miejsce w tabeli, na który spędzi przerwę zimową. Gospodarze po dobrym początku sezonu trochę spuścili z tonu i ostatecznie po rundzie jesiennej uplasowali się na siódmym miejscu

Płomień Kościelec - Szreniawa Koszyce 0:3 (0:1)

Bramki: Norbert Wątek 17', 51', Krystian Stalmach 85'

Płomień: Kamil Ryńca - Patryk Krawiec, Krzysztof Cieślik, Mateusz Grabski, Michał Janik - Maciej Wendel, Karol Bartosik, Szymon Kwiecień, Tomasz Czarny - Bartosz Michno (85' Bartosz Kwiecień), Damian Turek (46' Szczepan Grabski) Trener: Wojciech Socha

Szreniawa: Damian Grudzień - Arkadiusz Lewicki, Arkadiusz Niedźwiedź, Krystian Zuwała, Seweryn Golba (75' Daniel Zapart) - Krystian Stalmach (87' Mateusz Witkowski), Łukasz Zachara, Sebastian Noga, Łukasz Stalmach, Mateusz Kałuża (80' Krzysztof Trzaska) - Norbert Wątek (60' Dawid Dziadana) Trener: Kamil Zachara

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0