Klasa B, grupa limanowska

RedakcjaZaktualizowano
Ujanowice: Grzegorzek - Gołąb (33 Szpiech), J. Filipowicz, P. Orzeł, Pajor (88 Pacholik) - Garbacz, Kmiecik, G. Filipowicz, G. Orzeł - Przystał (67 Zelek), Bukowiec.

AKS Ujanowice - Dobrzanka Dobra 2-5(0-2)

0-1 Smoleń 8 (karny), 0-2 J. Filipowicz 40 (samobójcza), 1-2 Szpiech 67 (wolny), 1-3 Michór 72, 2-3 Kmiecik 78, 2:4 Tąta 79 (karny), 2-5 Smoleń 88. Sędziował Józef Śliwiński z Limanowej. Żółta kartka: J. Filipowicz (Ujanowice). Widzów ok. 200.
 Dobrzanka: Wróbel - D. Drozd, Skwarczek, Miśkowiec, Osiak - Kordeczka (46 Tąta), Stokłosa, Szyrszeń, Walczak (70 Podgórni) - Smoleń, Michór
 Mecz został rozegrany w Dobrej, albowiem boisko AKS-u jest w trakcie gruntownej modernizacji. Od początku spotkania inicjatywę przejęli dobrzanie. Już w 8 min Smoleń, będąc w polu karnym, został podcięty przez Gołąba. Sędzia odgwizdał jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany. Kilka minut póęniej na bramkę Dobrzanki groęnie strzelał Kmiecik, lecz piłka po jego uderzeniu minęła lewy słupek. Dobrzanka przeważała, ale jej akcje nie były skuteczne. W 16 min mocnym uderzeniem z 17 metrów popisał się Walczak, ale Grzegorzek nie dał się zaskoczyć. Minutę póęniej Miśkowiec z 16 metrów strzelał ponad bramką. W 21 min ten sam zawodnik faulował w polu karnym Przystała. Karnego egzekwował bramkarz AKS-u, Grzegorzek. Strzelił on tuż przy słupku, ale Wróbel wyczuł jego intencję i zdołał obronić. Piłkarze Ujanowic nie wykorzystali tak dogodnej sytuacji do strzelenia bramki, a trzeba przyznać, że w pierwszej połowie nie było ich zbyt wiele.
 Dobrzanie wypracowali sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki, ale ich akcjom brakowało precyzji. W 40 min na bramkę Ujanowic strzelał Michór, a niefortunnie interweniujący Jerzy Filipowicz skierował piłkę do własnej bramki.
 W drugiej połowie gra była ciekawsza. Obie drużyny szybciej konstruowały akcje ofensywne. Kilka razy zza szesnastki strzelał Walczak, ale piłka po jego uderzeniach za każdym razem mijała lewy słupek bramki AKS-u. W 67 min kontaktową bramkę z rzutu wolnego strzelił Szpiech. Pięknym strzałem w okienko nie dał Wróblowi najmniejszych szans do obrony. Sześć minut póęniej po prostopadłym podaniu Szyrszenia na 3:1 dla Dobrzanki podwyższył Michór. W 78 min Kmiecik strzelił bramkę na 2:3. Chwilę póęniej ręką w polu karnym zagrał Piotr Orzeł. Okazji nie zmarnował Tąta. W 82 min silnym strzałem popisał się Nidziński, lecz Wróbel z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad porzeczką. Wynik spotkania na 5-2 dla Dobrzanki ustanowił w 88 min Smoleń, wykorzystując dokładne zagranie Tąty.
MARCIN KALETKA

W pozostałych meczach:

Orkan Niedęwiedę - Witów Mszana Górna 5-0 (3-0): Z. Wojcieczyk, B. Tram 2, Burczak; Błyskawica Rupniów - Uran Łukowica 5-1 (3-0), Płomień Limanowa - Wierchy Pasierbiec 1-4 (1-1), Zalesianka Zalesie - Mordarka 3-3 (2-0), KUKS Laskovia Laskowa - Śnieżnica Kasina Wielka 3-2. Spotkanie Budowlani Jazowsko - Zenit Kasinka Mała nie doszło do skutku. Wynik spotkania Krokus Przyszowa - Orkan II Szczyrzyc podamy w innym terminie ze względów technicznych.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.