Klasa B - Kraków

(PAN)
Dziewiarz: Cąber - Wcisło, Szopa (75 Woźniak), Trąbka, Chmiołek - Puchowski, Giermek, Bochenek, Grabowski - Zadara (60 Gryzło), Dotoń.

Kraków, grupa I

DZIEWIARZ TYNIEC - SPORTOWIEC MODLNICZKA 2-3 (1-2). 1-0 Puchowski 18, 1-1 Kraska 24, 1-2 Kraska 34, 2-2 Giermek 67, 2-3 Auguściak 77. Widzów 100.
 Sportowiec: Franczyk - Ryba, Witkowski, Piechnik, Mistak - Garzeł, Auguściak, Kowalski - Kraska, Janecki, Fidelius.
 Mecz spadkowicza z klasy A i beniaminka stał na niezłym poziomie i zakończył się nieoczekiwanym sukcesem gości. Spotkanie rozpoczęło się jednak zgodnie z planem, czyli od gola dla zespołu Dziewiarza, zdobył go ładnym strzałem Puchowski. Później inicjatywę przejęli goście, a obrońcy z Tyńca dwukrotnie nie zdołali upilnować w polu karnym Kraski, który plasowanymi uderzeniami pokonał Cąbera.
 Piłkarze Dziewiarza zaatakowali raz jeszcze po przerwie i zdołali doprowadzić do remisu po strzale Giermka. Dramat miejscowej drużyny rozegrał się w 77 minucie, kiedy wyprowadzający piłkę zawodnik Dziewiarza stracił ją na rzecz Auguściaka, który widząc, iż Caber stoi przed bramką, przelobował go mimo odległości ponad 30 metrów. Do końcowego gwizdka sędziego gospodarze nie ustawali w atakach, ale bez powodzenia. (pan)
 BRONOWIANKA KRAKÓW - TS WĘGRZCE 4-3 (1-1). 0-1 Ciastoń 10, 1-1 Wianecki 36, 2-1 Wróblewski 67, 3-1 Szewczyk 71, 3-2 Duniec 76, 3-3 Ciastoń 85, 4-3 Lenard 88.
 Bronowianka: Mikulski - Kaczyński, Pawłowski (65 Morawiec), Popek, Korbut - Wróblewski (75 Frej), Sieńko, Lenard, Dziektarz (55 Szewczyk) - Wianecki, Molik.
 Węgrzce: Kopyść - Smołka, Wilk, Kowacz, Bros, Drożdżowski (46 Dyduła) - Langner (46 Pełech), Kmiecik, Duniec - Ciastoń, Wadowski.
 Początek meczu należał do Bronowianki, jednak pierwszą bramkę zdobyli goście. Indywidualny atak przeprowadził Ciastoń, wymanewrował dwóch obrońców i nie dał żadnych szans Mikulskiemu. Gospodarze w 36 min odpowiedzieli piękną i skuteczną akcją, stojący na środku pola karnego Sieńko głową strącił piłkę do nadbiegającego na 16 metr Wianeckiego, który płaskim strzałem z woleja wyrównał stan meczu. Nieudana pułapka ofsajdowa obrońców gości w 67 min zakończyła się golem Wróblewskiego. Po utraconej bramce Kopyść w niecenzuralny sposób wyraził niezadowolenie z pracy sędziego liniowego, za co został usunięty z boiska. Jako że drużyna przyjezdnych nie miała rezerwowego bramkarza, między słupkami zastąpił go Bros. I już minutę później musiał on wyjmować piłkę z siatki po strzale Szewczyka. Wydawało się, że przy takim wyniku (3-1) sprawa została przesądzona. Tymczasem węgrzcanie zaczęli grać niezwykle ambitnie - chwilę potem wywalczyli rzut wolny pośredni w obrębie pola karnego. Langner podał do Wilka, którego strzał odbił się od muru, dobitka Duńca była już skuteczna. Nieprawdopodobne, ale grający w osłabieniu goście w 85 min doprowadzili do wyrównania: szybki kontratak zakończył się podaniem Kmiecika do Ciastonia, który z kilku metrów pokonał Mikulskiego. Gospodarze nie dali jednak wyrwać sobie zwycięstwa - tuż przed końcowym gwizdkiem rzut wolny wykonywał Lenard, który posłał futbolówkę obok muru i Bros nie zdążył z interwencją. Tak więc po niezwykle emocjonującym meczu punkty zostały w Bronowicach. (KC)
 Cedronka Wola Radziszowska - Tonianka 3-1 (1-0). G. Grabek 2, K. Grabek - Marchewka; Mydlniczanka - Romex Kraków 7-0 (2-0). Siwek 2, Podgajny, Jasiński, Waśniowski, M. Głowacki, Piocha; Michałowianka - Płomień Kostrze 3-3 (2-3). Oczkowski 2, Zębala - Michorczyk 3, Dudek. Mecz Błękitni Modlnica - Zwierzyniecki II odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 17.30.

Grupa II

LOTNIK KRYSPINÓW - TRZEBOL WIELKIE DROGI 4-2 (1-2). 0-1 J. Adamus 8, 0-2 J. Adamus 10 (karny), 1-2 Stasik 15 (karny), 2-2 Jaskowski, 3-2 Stasik 76 (karny), 4-2 Górka 90.
 Lotnik: Stach - Wygoda (56 Rataj), Stasik, Jaskowski (78 Sadko), Koszycki - Matysik, Witanowski, Suchan, Górka - Niewiadomski, Kadula.
 Trzebol: Wieczorek - Gworek, Skarus, A. Adamus, Młynarczyk - Kania, Torba, Prochownik, Baran - Job, J. Adamus.
 Piast Wołowice - Sokół Rybna 2-3 (1-2). Kucharz, Owca - Celej 2, Dukała; Gwiazda Ściejowice - Zryw Facimiech 7-1 (3-1);**Krowodrza Kraków - Wisła Jeziorzany 2-3 (1-2). bramki dla Wisły: Kapusta, Steczko, Królik; Orlęta Rudawa - Start Kamień 1-2 (1-0). dla gospodarzy Florek; Rzozovia - Sankowia 3-2 (1-0)**. Folwarski, Ziarko, Czopek - Gąsior, Noworyta.

Grupa III

NIEDŹWIEDŹ II - WAWRZYNIANKA 4-0 (0-0). 1-0 Paszkiewicz 53, 2-0 T. Stanek 63, 3-0 Sowula 81, 4-0 Poterek 86.
 Niedźwiedź II: Grebara - Guzik (80 Ząbczyński), Sałapa, Kłosiński, Prostak - T. Stanek, R. Stanek (46 Zając), Cichy - Poterek, Sowula, Paszkiewicz (85 Broda).
 Wawrzynianka: Socha - Hamowski, Czekajski (70 A. Nowak), Grajkowski, J. Nowak - M. Kubik (75 Ćmak), Krupa, Tylko, Pawlik - Rosiek, Trela (60 J. Kubik).
 Mecz zapowiadał się jako świetne widowisko, bowiem i w zespole gospodarzy i gości wystąpiło wielu zawodników mających za sobą występy w trzeciej lidze. Przez niemal całe spotkanie przewagę posiadali goście, a przegrali w wysokich rozmiarach. Przewaga piłkarzy Wawrzynianki była bardzo widoczna zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy golkipera gospodarzy nękali strzałami: Grajkowski, Trela i M. Kubik, ale bez efektu. Po zmianie stron gospodarze cześciej wyprowadzali szybkie kontry i wykorzystując koszmarne błędy obrońców gości zdobywali kolejne bramki.
  (pan)
 Bibiczanka - JKS Zelków 1-3 (0-1). dla gospodarzy Burda; Polanowice - Szreniawa Koszyce 0-4 (0-1); Spartak Wielkanoc-Gołcza - Sparta Skrzeszowice 5-3 (2-1). Bąk 2, Satora 2, Toboiła - Wyka 2, Nowak; Jutrzenka Giebułtów - Wiarusy Igołomia 0-4 (0-0). Plasiński 2, Pękalski, Kłuś; Błyskawica Wyciąże - Wielmoża 6-0 (3-0).

Wieliczka

WILGA GOLKOWICE - PROMIEŃ ZAKRZOWIEC 1-2 (1-1). 0-1 Chachlowski 23, 1-1 Guzik 43, 1-2 Chachlowski 58. Widzów 100.
 Wilga: Silczuk - Dziedzic, Brózda, Brak - M. Michalik, Ozga, Tekielski, Dereń (40 M. Wrona, 80 Bobek), P. Wrona - P. Michalik, Guzik.
 Promień: Staryński - Wrześniak, Kojder, Chachlowski, Pilch - Nowak, Szeląg (46 Palonek), Foszczyński (46 Radwański), Jachimczak - Bednarczyk, Wolaniec.
 Mecz mógł ułożyć się dla beniaminka z Golkowic wyśmienicie, bowiem w 1 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się P. Michalik, ale nie wykorzystał okazji. Później lekką przewagę osiągnęli goście i w 18 min tylko desperacka interwencja obrońców, którzy dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, uchroniła miejscowych przed utratą gola. W 23 min po błędzie defensorów Wilgi Chachlowski zdobył pierwszą bramkę. Niedługo potem mógł wyrównać P. Michalik, ale nie wykorzystał dogodnej szansy. Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się w 43 minucie, kiedy kapitalnym strzałem z 25 metrów Guzik ulokował piłkę pod poprzeczką.
 Po przerwie gra była wyrównana, ale skuteczniejsi byli goście. W 58 min Chachlowski przeprowadził solowy rajd przez niemal całe boisko i zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny. Do remisu mógł doprowadzić Brak, ale posłał piłkę głową tuż nad poprzeczką. (pan)
 WILGA KOŹMICE WIELKIE - ISKRA ZAKRZÓW 5-4 (2-1). 1-0 Stachura 15, 2-0 Domanik 23, 2-1 Łapaj 45 (karny), 2-2 Tupta 56 (wolny), 2-3 Łapaj 63, 3-3 Domanik 70 (wolny), 3-4 Śliwa 78, 4-4 Pietrzkiewicz 82, 5-4 Dulian 87.
 Wilga: Piątek - Płatek (46 Nawalony), D. Siwek, Stachura, Dulian - Grochal, Anioł, Pietrzkiewicz, G. Siwek - Prasiel, Domanik.
 Iskra: Sochacki - W. Śliwa, Kwieciński, Malinowski, Ślapak - P. Śliwa, M. Tupta, Kujacz, Pyrz (60 Garycki) - Łapaj, T. Tupta.
 Na początku przewagę osiągnęli gospodarze, czego efektem były strzelone dwie bramki. Najpierw Stachura, a później Domanik pokonali Sochackiego. W tej części spotkania gospodarze powinni strzelić jeszcze dwa kolejne gole, ale pudłowali niemiłosiernie. Zemściło się to w 45 minucie, kiedy to Łapaj zdobył kontaktową bramkę z rzutu karnego.
 W II połowie gole posypały się jak z rękawa. Emocji nie brakowało, zawodnikom puszczały nerwy, czego efektem była czerwona kartka dla Kujacza. Goście po przerwie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale po prostych błędach w formacjach defensywnych nie potrafili dowieźć zwycięstwa. Wygraną zespołowi z Koźmic zapewnił Dulian, który w 87 minucie głową pokonał bramkarza Iskry. (GB)
 Czarnochowice - Start Brzezie 1-2 (0-1). Luty - Kruczkowski, Kowalski; Naprzód Ochmanów - Wróblowianka 1-1 (1-0). Mielec - Stachurski; Tęcza Słomiróg - Targowianka 3-2 (1-2). Pieprzyca, Mamro, R. Ślęczka - Lech, Cieślak; Sułków - Zryw Szarów 0-1 (0-1). Wajda; Zorza Przebieczany - Wieliczanka 2-0 (2-0). Kudas, Tańcula.

Myślenice

ISKRA BRZĄCZOWICE - ROKITA KORNATKA 0-4 (0-4). 0-1 W. Piwowarczyk (z rzutu rożnego) 12, 0-2 W. Piwowarczyk (z rzutu rożnego) 20, 0-3 R. Piwowarczyk 31, 0-4 Maksymilian Strama 42.
 Iskra: Sałach - K. Hosaja, T. Hosaja, P. Hosaja, P. Baran (46 Ślęczka), K. Baran, Suder, Horabik, Pszęczek, Stachura, Batko (70 Wawrzusiak).
 Rokita: Koral - Mirosław Strama, Mistarz, Zwierz, W. Piwowarczyk, R. Piwowarczyk, Maksymilian Strama, Czyrnek, W. Karcz, Musiał, A. Karcz.
 Piłkarze Iskry wystąpili w tym meczu bez kilku podstawowych graczy, w tym bramkarza, i goście wykorzystali ten fakt bez litości. Dwie pierwsze bramki zdobył bezpośrednio z rzutów rożnych W. Piwowarczyk, z tym że za pierwszym razem piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców. Także w uzyskaniu trzeciej bramki przez R. Piwowarczyka pomógł jeden z obrońców gospodarzy, od którego odbiła się piłka i zmyliła bramkarza. Wynik meczu ustalił Maksymilian Strama, skutecznie lobując Sałacha. Po przerwie goście kontrolowali spokojnie przebieg meczu, a zdenerwowani faktem straty czterech bramek w pierwszej połowie gospodarze nie byli w stanie odrobić choć częściowo strat. (pan)
 TEMPO RZESZOTARY - CYRHLA KRZCZONÓW 4-0 (1-0). 1-0 S. Sikora 20, 2-0 R. Dziedzic 55, 3-0 R. Dziedzic 57, 4-0 M. Sikora 64. Sędziował Leszek Krzelowski. Żółta kartka Stryszowski.
 Tempo: G. Gawęda - Gawor, Krzeszewski (70 Kurek), Nawrocki, M. Sikora (65 Matoga) - S. Sikora, Stryszowski (60 A. Gawęda), Grochal (65 P. Dziedzic), Burda - Dziedzic, Turcza.
 Cyrhla: Kluska - Gibała, Filipek, Kozak, Kucała - A. Pasieka, S. Hanuszek (60 Soboła), Grecz, Leśniak - A. Hanuszek, A. Pasieka (74 Ziemblak).
 Lepiej spadek do klasy B znieśli gospodarze, którzy bez problemu odnieśli trzecie efektowne zwycięstwo. W 20 min z lewej strony miękko zacentrował Turcza, a piłkę wspólnie do bramki skierowali Stryszowski z S. Sikorą. Ostatecznie bramkę zaliczono temu drugiemu. Po przerwie miejscowi szybko rozstrzygnęli losy meczu. W 55 min ostro z rożnego centrował R. Dziedzic i piłka przy współudziale Kluski wpadła do siatki. Dwie minuty później po prostopadłym podaniu Turczy R. Dziedzic po raz piąty w tym sezonie trafił do siatki. Czwartego gola zdobył, po rzucie rożnym, piękną główką M. Sikora. (DAR)
 OKNOPLUS LIBERTÓW - MOGILANY 0-0. Sędziował Marcin Suder. Widzów 400.
 Libertów: Wątor - Szczepański, Góra, Konieczny, Suski, Gniadek, Ziarko, Okarmus (10 Liszka, 70 Trzeniec), Włodarczyk, Popieski, Sitkiewicz (46 Wilkoszyński, 80 Galus).
 Mogilany: K. Chrobak - Łężniak, Kajniak, Ślósarczyk, Cholewa, P. Chrobak, Kłyś, Przybyłowicz (80 Budek), Zwijacz (75 Sikora), Prochownik, Mączka.
 Derbowy mecz pomiędzy drużynami z gminy Mogilany zgromadził blisko półtysięczną publiczność i dostarczył wielu emocji. Wbrew oczekiwaniom stroną przeważającą byli goście, którzy stworzyli więcej okazji, ale nie mogli ani razu pokonać bramkarza gospodarzy Wątora, który był najlepszym zawodnikiem meczu. (pan)
 Hejnał Krzyszkowice - Jordan Sum Zakliczyn 3-2 (1-2). Durlatka 2, Grabowski - Machaj 2; Dziecanovia - Staw Polanka 2-5 (1-1). Dla gospodarzy Miekina 2; Clavia Świątniki Górne - Iskra Głogoczów 1-0 (1-0). Synowiec (karny); Rudnik - Krzywaczka 1-4; Beskid Tokarnia - Sęp Droginia 2-1 (1-1). Jędrocha, Kania - Salawa.

Olkusz

Grupa I: Pomorzanin Olkusz - KS Olkusz 1-1, Prądnik Sułoszowa - Sokół Gołaczewy 2-3, Przebój Wolbrom - Błysk Zederman 6-0, Strumyk Zarzecze - Bukowianka 2-0, Legion Bydlin - Trzyciąż 16-0, Leśnik Gorenice - Promień Przeginia 4-0, Orzeł Bukowno - Dłubnia Jangrot 7-0.

Grupa II: Zryw Kąty - Zryw Brodła 4-2, Zagórze - Arka Babice 3-1, Unia Kwaczała - Regulice 4-1, Polonia Luszowice - Jutrzenka Ostrężnica 5-0, Wolanka Wola Filipowska II - Korona Mętków 1-0, Janina II Libiąż - Promyk Bolęcin 2-2. Pauzowała Górzanka Nawojowa Góra.