Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Przebój Wolbrom - Jastrzębiec Książ Wielki 3:2 (1:2)...

Klasa okręgowa Kraków I. Mecze z 16 kwietnia 2022

Przebój Wolbrom - Jastrzębiec Książ Wielki 3:2 (1:2)
Bramki: 0:1 R. Banaszek 6, 0:2 Przeździk 38, 1:2 Maciąg 45+2, 2:2 Maciąg 55, 3:2 Pituła 77.
Przebój: Wardęga (46 Półtorak) - Antosiewicz, R. Gamrat, Pasternak, Raczyński - Kazior, Pałka, Da Costa Bezerra, Rolka (90 Sułkowski) - Maciąg (73 De Oliveira Silva), Pituła.
Jastrzębiec: Nawrot (31 Wnęk) - Sarna, Szumera, R. Banaszek, Bętkowski, Kaźmierczyk, Przeździk, Nowak (72 Walczak), Ciś (40 Rojewski), Gądek (84 Cielesta), Czekalski (75 Dobrzański).
Żółte kartki: Antosiewicz, Pałka, Rolka - Ciś, Przeździk, Gądek.

Gorący mecz, ze zwrotami akcji. Niżej notowani goście prowadzili dwoma już dwoma golami, strzelonymi po składnych akcjach (trener R. Banaszek trafił głową, a Przeździk - lobem). Nie mogli jednak czuć się komfortowo, bo w I połowie stracili bramkarza (uraz kolana po starciu z rywalem), a rezerwowego gracza na tej pozycji nie mieli (między słupkami stanął Sarna).

Przebój wykorzystał tę szansę i odwrócił losy spotkania. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Maciąg, strzałem z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik doprowadził w 55 min do remisu w zamieszaniu podbramkowym. W podobnych okolicznościach padł później zwycięski gol, z tym, że Pituła na 3:2 trafił głową.

Mimo niesprzyjających okoliczności Jastrzębiec mógł liczyć przynajmniej na remis, goście po przerwie obijali jednak słupek (trzykrotnie) i poprzeczkę.