Klasa okręgowa. Jastrzębiec rozgromiony w Proszowicach

Aleksander Gąciarz
Pod bramką Jastrzębca co chwila się kotłowało
Pod bramką Jastrzębca co chwila się kotłowało Aleksander Gąciarz
W spotkaniu przedostatniej kolejki I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka pokonała Jastrzębiec Książ Wielki 9:1. Hat-trickiem popisał się Dawid Wrona. Do siatki trafił też 41-letni Rafał Ciesielski, a dwukrotnie siedemnastolatek Adam Rokita. W sumie z dziesięciu goli połowę strzelili rezerwowi.

FLESZ - 5-dniowy tydzień pracy odejdzie do lamusa?

od 16 lat

Kibice Proszowianki mogli ostatnio narzekać na skuteczność swojego zespołu, ale sobotnia potyczka w sporej części wynagrodziła im poprzednie rozczarowania. Gospodarze od początku ruszyli do ataków i sytuacje pod bramka Artura Banaszka mnożyły się.

Najaktywniejszy w pierwszym okresie był Maciej Przeniosło, który co chwila posyłał dośrodkowania z lewego skrzydła. Po raz pierwszy przyniosło to efekt w 17 minucie, gdy podanie kolegi wykorzystał strzałem z bliska Dawid Wrona. Ten sam zawodnik trafił przed przerwą jeszcze raz. Tym razem głową po rzucie rożnym wykonanym przez Adama Przeniosło. W międzyczasie najpiękniejszym golem meczu popisał się Jerzy Polański: „rogal” z 20 metrów wylądował w górnym rogu bramki.

Bramkowych okazji proszowianie stworzyli znacznie więcej, bo rywale pozwalali im na bardzo wiele. Gracze z Książa mieli problemy nie tylko ze stworzeniem sytuacji bramkowej, ale nawet z wyjściem z piłką z własnej połowy. Grający po raz pierwszy w tej rundzie w proszowickiej bramce Oskar Kot był bezrobotny.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Po 55 sekundach pobytu na boisku do siatki trafił strzałem z 16 metrów Rafał Ciesielski. Stał się tym samym drugim obok Jacka Dońca zawodnikiem Proszowianki, który zdobył dla niej gola po czterdziestce. Środkowy pomocnik w grudniu skończył 41 lat!

Kolejne gole sypały się jak z rogu obfitości. Hat-tricka skompletował Wrona, do siatki trafił też grający przeciwko swoim byłym kolegom Arkadiusz Krawiec. Swoje trafienie zaliczył w sytuacji sam na sam z bramkarzem M. Przeniosło. W samej końcówce natomiast w odstępie 120 sekund dwukrotnie trafił siedemnastolatek Adam Rokita i były to jego pierwsze gole w seniorskiej piłce. Honorowego gola dla gości zdobył głową po rzucie rożnym osiemnastolatek Sebastian Ciś.

Proszowianka – Jastrzębiec Książ Wielki 9:1 (3:0)

1:0 Wrona 17, 2:0 Polański 33, 3:0 Wrona 41 (głową), 4:0 Ciesielski 46, 5:0 Wrona 53, 6:0 Krawiec 59, 7:0 M. Przeniosło 66, 7:1 Ciś 82 (głową), 8:1 Rokita 86, 9:1 Rokita 88

Proszowianka: Kot – Chwał (46 Krawiec), Wasilewski, Gorczyca (70 Moskal), Bednarz – Kaczor, Wąsowicz, Polański (46 Ciesielski), A. Przeniosło (61 Tracz), M. Przeniosło – Wrona (70 Rokita)

Jastrzębiec: A. Banaszek – Sarna, Szumera (61 Rojewski), Gądek, Zyguła (72 Wnęk) – Bętkowski, Walczak (61 Ciś), Nowak, R. Banaszek, Kaźmierczyk – Przeździk

Żółta kartka: A. Banaszek