Klasa okręgowa Kraków, grupa I. Przemsza Klucze w starciu z liderem Słomniczanką przełamała złą passę

W meczu 25., przedostatniej kolejki w grupie I klasy okręgowej Kraków Przemsza Klucze wysoko pokonała prowadząca w tabeli Słomniczankę.

Przemsza Klucze - Słomniczanka Słomniki 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Barczyk 39, 2:0 Słaboń 55, 3:0 Latos 61 karny.

Przemsza: Tomsia - Smętek, G. Jurczyk, Guguła, J. Wołkiewicz - Barczyk (66 Majcherkiewicz), Latos, Ziębiński, Słaboń, Bartczak (82 F. Wołkiewicz) - Kasprzyk.

Słomniczanka: Jabłoński - Jaworski, Styczeń, Zygmuntowicz, Rojek - Skrzydlewski, Bieszczanin, Wróblewski, Piwowarski, K. Warchoł - Hjaiji.

Sędziował: Tomasz Piróg. Widzów: 150. Żółte kartki: Smętek, Guguła Majcherkiewicz - Styczeń, Rojek, Bieszczanin.

Występująca w osłabionym (aż czterech graczy pauzowało za kartki, brak zmian) i eksperymentalnym składzie Słomniczanka wysoko przegrała. To jednak nie ma poważniejszych konsekwencji, bo zespół już wcześniej zapewnił sobie awans do IV ligi.

Przemsza wygrała jak najbardziej zasłużenie. Drużyna z czołówki tabeli przełamała się serii trzech meczów bez zwycięstwa (remis i dwie porażki), w których nie zdobyła gola. W sobotę kluczanie strzelili trzy bramki. Pod koniec I połowy Barczyk zamknął centrę J. Wołkiewicza na dalszy słupek. W 55 min po dośrodkowaniu Bartczaka ten pierwszy zgrał piłkę na jedenasty metr do Słabonia, który trafił na 2:0. Kilka minut później wynik spotkania ustalił Latos z karnego (za faul na Kasprzyku).