Klasa okręgowa Kraków, grupa II: pewne zwycięstwo lidera w meczu na szczycie

Dalin jest blisko awansu do IV ligi
Dalin jest blisko awansu do IV ligi Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W zaległym meczu grupy II krakowskiej klasy okręgowej piłkarze Dalinu Myślenice wygrali 5:2 (2:1) z AP Kmitą Zabierzów i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Mecz dwóch czołowych drużyn długo był wyrównany. Na trafienie Kałata goście odpowiedzieli golem Popowicza, a po chwili szansę zmarnował Barczuk. Nieskuteczność się zemściła, gdy tuż przed przerwą, po akcji Tokarza, Biel trafił z 20 m w bliższy róg i było 2:1.

W II połowie goście mieli szansę na remis (znów blisko był Barczuk), ale po bramce Kałata oddali pole. To był najładniejszy gol w meczu – myśleniczanie wymienili z pierwszej piłki kilka podań, a całość zwieńczył lider drużyny.

Dzięki tej wygranej Dalin na trzy kolejki przed końcem sezonu ma 3 punkty przewagi nad Kaszowianką, a do tego lepszy bilans bezpośrednich spotkań z tym rywalem.

Dalin Myślenice - AP Kmita Zabierzów 5:2 (2:1)

Bramki:
1:0 Kałat 20, 1:1 Popowicz 30, 2:1 Biel 43, 3:1 Kałat 55, 4:1 Pilch 73, 5:1 P. Banach 80, 5:2 Popowicz 88.

Dalin: Kipek – Tokarz (65 K. Banach), Pilch, M. Mistarz, Burtan – O. Mistarz, Kałat (70 Leśniak), Wojtan – K. Mistarz (55 P. Banach), Biel, Ogrodny.

AP Kmita: Herdzik – Majgier (46 Świerk), Barczuk, Ramut, Marszałek – Popowicz, Kuźma, Ramut, Więckowski, Woźniak (70 Banaś) – Wysokiński.