Klasa okręgowa Kraków, grupa III. Na zakończenie sezonu Czarni ograli Rabę Dobczyce. Klub ze Staniątek będzie mieć nowego trenera

Czarni wygrali z Rabą
Czarni wygrali z Rabą Raba/Bartek Polończyk
W meczu ostatniej, 26. kolejki w grupie III klasy okręgowej Kraków Czarni Staniątki pokonali 4:1 Rabę Dobczyce.

Czarni Staniątki - Raba Dobczyce 4:1 (2:1)
Bramki
: 1:0 Drabik 4, 2:0 Drabik 18, 2:1 Kubacki 45, 3:1 Drabik 51, 4:1 Małajowicz 60 karny.
Czarni: Dąbroś - Waś, Książek, Gawlik, Małajowicz - D. Kowalczyk (77 Malinowski), Starowicz (62 Dziwiszewski), Jastrzębski, Fryda (70 Jasiński), Wdaniec (68 Błaziński) - Drabik (70 Ślusarz).
Raba: A. Grandys - R. Zborowski, Kubiński, Budyn (77 R. Hyży), Duda - Kubacki (63 Czarnota), M. Ziemianin, Starzak (46 P. Grandys), Ptak - Dudek, Sz. Hyży.
Sędziował: Piotr Kaczmarek. Widzów: 50. Żółte kartki: Gawlik, Fryda, Błaziński, Waś - R. Zborowski.

Osłabionej kadrowo Rabie (bez czterech podstawowych zawodników) najbardziej we znaki dał się Drabik. Szybko strzelił dwa gole, a na początku II połowy skompletował hat-tricka, po raz trzeci kończąc zespołową akcję skrzydłem. To ostatnie trafienie było bardzo ważne, bowiem tuż przed przerwą goście zdobyli kontaktową bramkę (po rzucie rożnym Dudka trafił Kubacki). Wynik na 4:1 ustalił z karnego Małajowicz, który w I połowie zmarnował "jedenastkę" (poprzeczka).

Już wiadomo, kto będzie trenerem Czarnych od nowego sezonu - Mateusz Miś. Klub rozstał się pod koniec maja z Pawłem Nowakiem (pracował od zimy), drużynę formalnie prowadził ostatnio piłkarz Andrzej Pałka.

Miś pracował w wielu klubach w naszym regionie, m.in. w IV-ligowym MKS Trzebinia. Z Pcimianką wywalczył awans z klasy okręgowej.