Klasa okręgowa Kraków, grupa III. Targowianka znacząco...

Klasa okręgowa Kraków, grupa III. Targowianka znacząco wzmocniła skład. Będzie poważnym kandydatem do awansu do IV ligi

Zdjęcie autora materiału
Artur Bogacki

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

©Aneta Zurek / Polska Press

Do nowego sezonu w grupie III klasy okręgowej Kraków Targowianka przystąpi w zmienionym składzie. W drużynie z Targowiska jest sześciu nowych piłkarzy.
Klub utrzymał politykę sprzed poprzedniej rundy, do występów w zespole zaprosił piłkarzy mających doświadczenie z wyższych lig i wyrobioną markę w regionie. Pozyskany został 36-letni pomocnik Dariusz Zawadzki, wychowanek Wisły Kraków, mający w CV wpisane m.in. mistrzostwo Europy U-18 (2001 r.), a także grę na zapleczu ekstraklasy, w Kmicie Zabierzów, Kolejarzu Stróże, Sandecji czy Pogoni Szczecin (ostatnio był piłkarzem Sparty Kazimierza Wielka).

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU TARGOWIANKA - WOLNI KŁAJ (2017-18)


W Targowiance grać będzie także supersnajper Andrii Piszczewskij, który w poprzednim sezonie w klasie okręgowej zdobył 36 bramek, po 18 na rundę dla Sokoła Kocmyrzów i LKS Mogilany. Z tego ostatniego klubu przyszli także obrońca Sebastian Jagła (grał m.in. w III-ligowym Hutniku) oraz bramkarz Oleksandr Bożok. Siłę w ofensywie wzmocnią także skrzydłowy Tomasz Armatys (z Kaszowianką ostatnio wywalczył awans do IV ligi) i napastnik Bartłomiej Piwowar (SMS Kraków). Ostatecznie w klubie nie będzie grał anonsowany wcześniej Ifenayi Nwachukwu. Po stronie ubytków jest tylko Adrian Bańka.

- Poprzedni sezon nie był zły, ale kończyliśmy go w absurdalnych okolicznościach, nie miał kto grać. Dlatego zarząd zdecydował się dokooptować do kadry kilku zawodników - mówi trener Wojciech Rajtar. - Teraz w przypadku kontuzji, pauzy za kartki czy spraw osobistych, takich problemów nie powinniśmy mieć. Mam nadzieję, że nowi potwierdzą swoje umiejętności i pokażą, że są faktycznym wzmocnieniem. Myślę, że udało się znaleźć w drużynie płaszczyznę porozumienia. Wiadomo, że "nazwiska" nie grają. Pracujemy nad stroną mentalną, aby nie było tak, że zawodnicy będą bazować na samym doświadczeniu. W tej lidze nie da się wygrywać bez determinacji i zaangażowania.

-----------------> Czytaj więcej
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?