Klasa okręgowa Kraków, grupa III. W hicie kolejki Węgrzcanka pokonała Targowiankę i jest bardzo blisko wywalczenia awansu do IV ligi

W meczu grupy III klasy okręgowej Kraków Węgrzcanka pokonała Targowiankę.

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Targowianka Targowisko 3:1 (1:0)
1:0 Grandinetti 22, 1:1 Manterys 48, 2:1 Grandinetti 54, 3:1 Dudzik 56.

Węgrzcanka: Jasowicz - Łatka (90 Bąk), Grotkowski, Górski, Pachel - Lewiński (73 Cienki), Gaudyn, Dudzik, Prochwicz (88 Barcik) - Grandinetti, Sane (67 Życzyński).

Targowianka: Sotnicki - D. Świętek, Czuraj, Oleksa, Kępa - Dziadzio, Kucabiński, Chróściel, Białkowski - Baranowski, Manterys.
Sędziował: Piotr Kaczmarek. Widzów: 250. Żółte kartki: Cienki - Białkowski.

To było stracie ekip z czołówki - lidera z 3. w tabeli drużyną. Różnica punktowa między nimi przed meczem była jednak tak duża, że gościom tylko zwycięstwo przedłużało i tak niewielką nadzieję na włączenie się do walki o awans. Po porażce odpadli z wyścigu do IV ligi. Pozostały w nim właśnie Węgrzcanka i 2. w stawce Gościbia, która traci 9 pkt. A te drużyny spotkają się w Sułkowicach w środę, w zaległym meczu.

Niedzielne spotkanie gospodarze wygrali zasłużenie. Stworzyli więcej okazji bramkowych, m.in. przy stanie 0:0 Dudzik trafił w słupek. Wreszcie prowadzenie dał im Grandinetti (po podaniu z głębi pola pokonał Sotnickiego). Tuż po przerwie goście wyrównali za sprawą Manterysa (trafił do siatki po tym, jak wzdłuż bramki zagrał Dziadzio).

Riposta lidera była nokautująca - dwa gole w ciągu kilku następnych minut. Grandinetti zamknął podanie z boku Łatki, a Dudzik trafił w zamieszaniu.