Klasa okręgowa Kraków, grupa III: Wiślanka Grabie awansowała do IV ligi. Wyniki meczów z 19 czerwca 2021

art
Wiślanka Grabie
Wiślanka Grabie FB/Wiślanka Grabie
Wiślanka Grabie po 25 z 26 kolejek zapewniła sobie mistrzostwo grupy III klasy okręgowej Kraków i awans do IV ligi. Na ten szczebel wraca po dwóch lat. Poniżej wyniki meczów rozegranych 19 czerwca.

Wyniki meczów 19.06.21 w klasie okręgowej Kraków III

Wiślanka Grabie - Górnik Wieliczka 5:2 (2:1)
Bramki:0:1 Sikora 14, 1:1 samob. 38., 2:1 Kmak 41, 3:1 Panek 60, 4:1 Piotrowski 61, 4:2 Sikora 80, 5:2 Panek 90+1.
Wiślanka: Kobyłka (72 Sroka) - Waś, Kukla, Pluta, Gruszkowski - Cygnarowicz (62 Piernaczyk), Nowak (65 Lipowiecki), Gładysz, Panek, Fedoruk (56 Piotrowski) - Kmak (65 Leśniak).
Górnik: Hebda - Pietrzyk (46 Makówka), Idzi, Mączka, Rudzik - Seweryn (46 Kłys), Wiech, Polus, Kurzawiński, Sikora - Półtorak.
Żółte kartki: Cygnarowicz, Kukla, Waś - Kurzawiński.

Wiślance do awansu wystarczał remis, przy takim rozstrzygnięciu nie musiała się oglądać na wynik Raby (ta przegrała). Lider jednak nie zamierzał kalkulować i pewnie zwyciężył. Ekipa z Grabia do IV ligi wraca po dwóch latach przerwy. A dla trenera Roberta Czopka to kolejna drużyna, z którą wygrał grupę okręgówki (ostatnio dokonał tego z Sokołem Kocmyrzów).

W derbach wielickiej gminy to Górnik strzelił pierwszą bramkę, ale jeszcze przed przerwą faworyt objął prowadzenie. W II połowie kluczowe okazały się dwa trafienia w krótkim odstępie czasu - najlepszego strzelca ligi Panka oraz Piotrowskiego.

Wiarusy Igołomia - Jordan-Sum Zakliczyn 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 R. Nowak 10, 1:1 Płoszaj 20, 2:1 Zapiór 36, 2:2 Jabłoński 55, 3:2 R. Galus 90+3.

Błękitni Bodzanów - Raba Dobczyce 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Klęk 27, 2:0 Klęk 63, 3:0 A. Jastrzębski 75.

Radziszowianka Radziszów - Pasternik Ochojno 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Danaj 13, 2:0 Wcisło 57, 2:1 J. Świątko 73, 3:1 Danaj 81, 4:1 Danaj 89.

Zjednoczeni-Złomex Branice - Dziecanovia Dziekanowice 4:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Jelisiejew 15, 1:1 Kania 50, 2:1 Biernacik 79, 3:1 Doroz 85 samob., 4:1 Kotusiński 87.

Tempo Rzeszotary - Orzeł Myślenice 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 M. Kuc 65, 1:1 A. Mistarz 87 karny.

Wróblowianka Kraków - Gdovia Gdów 3:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Szwajdych 20, 1:1 Noga 30, 1:2 Rynduch 37 karny, 2:2 Bagnicki 75, 3:2 Bagnicki 90+2.