Klasa okręgowa Kraków III. Orzeł Myślenice pokonał Puszczę II Niepołomice (2.04.22)

Strzelcy bramek dla Orła: Mark Ponomarenko i Michał Górka
Strzelcy bramek dla Orła: Mark Ponomarenko i Michał Górka FB/Orzeł Myślenice
W meczu 15. kolejki grupy III klasy okręgowej Kraków, jedynym rozegranym w ten weekend (pozostałe przełożono), Orzęł na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myśleniach pokonał Puszczę II (2.04.2022).

Orzeł Myślenice - Puszcza II Niepołomice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ponomarenko 43 karny, 2:0 M. Górka 90+2.
Orzeł: Bies - Serafin, Kasprzyk, Bała - Olesek (43 M. Górka), Moskal (90+2 Syrek), Oramus (68 Sałach), K. Górka - Ponomarenko (80 Suder), Depta, Kryrylow (90+1 Braś).
Puszcza II: Uryga - Cios, Chrapla, Pasternak, Gruszecki - Belski, Boroń, Gródecki (62 Kościółek), Burda, Kurkiewicz (70 Garb) - Mazanek.
Sędziował: Marcin Jurek. Żółta kartka: Belski; czerwona: Uryga (57).

Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym (za faul bramkarza na Olesku), wykorzystanym przez Ponomarenkę. Tuż przed przerwą goście mogli wyrównać, lecz groźny strzał Burdy obronił Bies.

W II połowie układ sił się szybko zmienił, po faulu na Ponomarence golkiper Uryga dostał czerwoną kartkę i niepołomiczanie musieli grać w osłabieniu (między słupkami stanął Pasternak). Przyjezdni długo zachowywali szansę na korzystny wynik, bo gospodarze seryjnie marnowali okazje bramkowe. Wreszcie w doliczonym czasie gry M. Górka trafił na 2:0, po przejęciu piłki źle zagranej przez rywali.