Klasa okręgowa Kraków III: wyniki 13. kolejki. Węgrzcanka zakończyła jesień z kompletem punktów, Puszcza II nowym wiceliderem

Puszcza II Niepołomice w 13. kolejce wygrała na stadionie Raby
Puszcza II Niepołomice w 13. kolejce wygrała na stadionie Raby Raba/Bartłomiej Polończyk
W grupie III klasy okręgowej Kraków zakończyła się runda jesienna 2022-23. W 13. kolejce Puszcza II Niepołomice wykorzystała porażkę Górnika Wieliczka i awansowała na 2. miejsce. Zdecydowanym liderem - z kompletem 12 zwycięstw - jest Węgrzcanka Wegrzce Wielkie.

Raba Dobczyce - Puszcza II Niepołomice 2:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Aftyka 33, 0:2 Stokłosa 45+1, 1:2 Ptak 54, 1:3 Zębala 58, 2:3 Dudek 61 karny, 2:4 Cichoń 77.
Raba: Grandys - Kania, Ł. Ziemianin, Kubiński, R. Zborowski - Ptak (80 Stasiak), Kabaja (90 Batko), Dudek, M. Ziemianin (70 Masełko), Ładyga (90 K. Zborowski) - Hyży.
Puszcza II: Uryga - Kutermak (53 Zębala), Tarasek, Pasternak, Gaweł - Belski (70 Cygan), Uwakwe (88 Lenik), Cichoń, Burda (70 Krężelok), Aftyka (88 Kurkiewicz) - Stokłosa (88 Morgan).
Sędziował: Marcin Jurek. Żółte kartki: Ładyga, Kubiński, M. Ziemianin, Dudek, Kabaja - Gaweł; czerwona kartka: Ł. Ziemianin (90+3, za faul). Widzów: 100.

Bardzo dobra druga połowa rundy jesiennej (5 zwycięstw i remis w 6 ostatnich meczach) sprawiła, że rezerwy Puszczy awansowały w tabeli. Zimową przerwę spędzą na pozycji wicelidera (do Węgrzcanki mają aż 10 pkt straty).

W wyrównanej I połowie skuteczniejsi byli goście. Prowadzenie dał Aftyka, który dobił obroniony strzał Stokłosy; ten drugi później po podaniu Cichonia zdobył gola „do szatni”.

Po zmianie stron gospodarze walczyli, dwukrotnie zmniejszali dystans do jednej bramki (po uderzeniach Ptaka i Dudka z karnego), ale do remisu nie udało im się doprowadzić. Wygraną Puszczy II zapewniły gole rezerwowego Zębali i Cichonia (asysta Aftyki).

Oficjalny debiut w ligowym meczu Raby zanotował kolejny wychowanek klubu - 16-letni Karol Zborowski.

Inne mecze 13. kolejki

• Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Wróblowianka Kraków 6:1 (2:0), Kowalczyk 11, 58, Żydkow 26, 72 karny, Chlebowski 62, Pawlenko 81 - Kozik 48
  • Orzeł Myślenice - LKS Śledziejowice 3:1 (2:0), Ponomarenko 25, Bałucki 35, A. Mistarz 70
  • Zryw Szarów - Górnik Wieliczka 5:3 (2:1), Pieprzyca 30, 55, Stawiarski 37, Nawrot 60, Tomera 67 - Półtorak 10, Idzi 62, Maciołek 64
  • Błękitni Bodzanów - Pasternik Ochojno 4:0 (2:0), Chryczyk 20, 30, Klęk 47, Urbaniec 70
  • Jordan-Sum Zakliczyn - Zielonka Wrząsowice 1:0 (0:0), Kwater 55