Klasa okręgowa Nowy Sącz

Jacek Bugajski
Płomień Limanowa (w żółtych strojach) od kilku tygodni utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję Fot. Michał Rybka
Wielkie emocje w Limanowej: w ostatnim kwadransie meczu padły cztery gole

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie i był bardzo emocjonujący. W pierwszej połowie znakomitej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Odziomek, a dla gości R. Możdżeń. Płomień objął prowadzenie w 22 minucie, gdy po szybkiej akcji M. Golonka dograł na 7. metr do pozostawionego bez opieki K. Kozy, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron częściej przy piłce utrzymywała się drużyna z Podhala, ale również gospodarze przeprowadzili kilka groźnych ataków. Z obu stron brakowało skuteczności.

W ostatnim kwadransie padły aż cztery gole. Najpierw do wyrównania doprowadził R. Możdzeń, który po dośrodkowaniu w pole karne uprzedził interweniującego Wydrę i precyzyjną główką przelobował bramkarza gospodarzy. Po chwili Orkan wyszedł na prowadzenie, po podaniu R. Możdżenia sytuację sam na sam z Wydrą wygrał Filipek. Wydawało się, że Płomień już się nie podniesie po tych dwóch szybkich ciosach.

Tymczasem ostatnie słowo należało do ambitnie grających gospodarzy. W 85 min do wyrównania doprowadził szesnastoletni Kęska. Z 5 metrów wykończył składną akcję M. Łątki, K. Kozy i T. Łątki. Płomień poszedł za ciosem i w ciągu paru minut przeprowadził kilka bardzo groźnych akcji. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył Jańczy, który z kilku metrów pokonał D. Możdzenia po precyzyjnym dośrodkowaniu T. Łątki.

Płomień Limanowa3 (1)

Orkan Raba Wyżna2 (0)

Bramki: 1:0 K. Koza 22, 1:1 R. Możdżeń 75, 1:2 Filipek 82, 2:2 Kęska 85, 3:2 Jańczy 90+3.

Płomień: Wydra - Hałapa (69 Smoleń), Zawada, Sz. KozaI, Dutka - Jańczy, M. Łątka, M. Golonka (60 Dudek), Odziomek (76 Kęska) - K. Koza, Haszczyc (56 T. Łątka).

Orkan: D. Możdżeń - Skwarek, Dziechciowski (65 Świder), K. Rapta (75 Ł. Rapta), R. Możdżeń - Kasiniak, SkawskiI, Teper, Gromczak - Pluta, Filipek (85 Bochnak).

Sędziował: Damian First (Gorlice).