Klasa okręgowa. Proszowianka kończy kompletować kadrę

Aleksander Gąciarz
Bramkarz Wojciech Mielnik wraca po wypożyczeniu do Radziszowianki
Bramkarz Wojciech Mielnik wraca po wypożyczeniu do Radziszowianki Aleksander Gąciarz
W ostatnim meczu kontrolnym przez nowym sezonem krakowskiej okręgówki Proszowianka pokonała na własnym boisku Wierzbowiankę (klasa A) 5:1

W pierwszej połowie na boisku wystąpiła Wierzbowianka w składzie złożonym głównie z byłych zawodników... Proszowianki. Trener gospodarzy posłał natomiast do boju piłkarzy, którzy będą walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce. Na boisku działo się niewiele ciekawego. Dla miejscowych najbliższy szczęścia był Sebastian Gorczyca, który po rzucie rożnym skierował piłkę głową w poprzeczkę. Goście objęli natomiast prowadzenie (konkretnie Piotr Frączek) w momencie, gdy proszowianie grali w dziewiątkę. Chwilę wcześniej doskonałą okazję miał T. Przeniosło, ale w bramce dobrze spisał się Mielnik.

Po zmianie stron najsilniejsza jedenastka Proszowianki osiągnęła już sporą przewagę. Zwłaszcza, że przyjezdni z czasem opadli z sił. - Na pewno coś nam ten sparing dał. Chciałem zobaczyć jak niektórzy zawodnicy zaprezentują się na tle zespołu z klasy A. Mam już swoje przemyślenia i wiem, kto się do naszej drużyny nadaje, a kto nie - powiedział trener Mariusz Szarek.

Już wcześniej egzamin z przydatności do Proszowianki zdali napastnik Bartosz Prochownik z Orła Iwanowice i obrońca Sebastian Kowalski z Grębałowianki. Do kadry dołączą też Sebastian Gorczyca z juniorów Puszczy Niepłomice, i Wiktor Baranowski z Jutrzenki Giebułtów. Wracają bramkarz Wojciech Mielnik (po wypożyczeniu do Radziszowianki) i skrzydłowy Grzegorz Turek (po półrocznej przerwie).

Wierzbowianka w niedzielę rozegra mecz Pucharu Polski z Podgórzem Kraków (godz. 17). Proszowianka natomiast w środę o godz. 13 zagra pierwszy mecz o ligowe punkty z Orłem w Iwanowicach.

Proszowianka - Wierzbowianka 5:1 (0:1)

0:1 Frączek 40, 1:1 Mach 49, 2:1 Mach 64, 3:1 Bździuła 68, 4:1 A. Przeniosło 76, 5:1 Mach 89

Proszowianka. I połowa: Mielnik - Kaczor, Kowalski, Gorczyca, Łach - Wąsowicz, D. Turek, Baranowski - Testowany I, Maroszek, Testowany II. II połowa: Zawartka - Wrona, Wasilewski, Skalski, Woźniak - Bździuła, A. Przeniosło, Polański - M. Przeniosło, Prochownik, Mach