Klasa okręgowa. Przebój Wolbrom wygrywa w Proszowicach

Aleksander Gąciarz
Przy piłce Szymon Chwał z Proszowianki
Przy piłce Szymon Chwał z Proszowianki Aleksander Gąciarz
W zaległym meczu I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka uległa Przebojowi Wolbrom 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 34 minucie Michał Raczyński.

FLESZ - Wysoki ceny paliw. Polacy wybierają rowery

od 16 lat

Kibice w Proszowicach obejrzeli kolejne spotkanie, o którym nie będą długo pamiętać. Ostatni rywale Proszowianki wychodzą na boisko z nastawieniem typowo defensywnym, co pozwala im nie przegrywać, a przy odrobinie szczęścia wywieźć trzy punkty. Tak było właśnie we wtorek. Miejscowi mają bowiem duże problemy ze sforsowaniem zagęszczonej obrony. Mecz z Przebojem przebiegał dokładnie według tego scenariusza.

Przebój wyszedł do gry trójką obrońców, ale w razie zagrożenia parę dodatkowych defensorów tworzyli wahadłowi Patryk Kazior i Mateusz Antosiewicz. Na tak ustawioną linię defensywną Proszowianka nie potrafiła znaleźć sposobu. Gospodarze zaczęli z impetem, kilka razy przedarli się w pobliże bramki, ale wobec bezowocności poczynań, z każdą minutą ich werwa malała, a rywale pozwalali sobie na coraz więcej. Po kilku sygnałach ostrzegawczych Przebój zadał cios, jak się okazało, decydujący. Z rzutu rożnego dośrodkował Krystian Pałka, a głową piłkę w siatce ulokował z bliska Michał Raczyński.

W przerwie trener Marek Holocher wymienił skrzydła i na boisku pojawili się Maciej Przeniosło i Mikołaj Tracz. Korekty pomogły na krótko, bo tylko początek II połowy w wykonaniu gospodarzy był zachęcający. Dwa razy blisko powodzenia był Adam Przeniosło, ale rywale za każdym razem zdążyli mu przeszkodzić lub zablokować uderzenia. Bicie głową w wolbromski mur trwało do ostatniej minuty, ale mur okazał się twardszy od głowy.

Proszowianka – Przebój Wolbrom 0:1 (0:1)

0:1 Raczyński 34 (głową)

Proszowianka: Baranowski – Moskal, Wasilewski, Gorczyca, Bednarz (46 Tracz) – Chwał, Wąsowicz, Polański (59 Wilk), A. Przeniosło, Krawiec (46 M. Przeniosło) – Wrona (77 Kaczor)

Przebój: Fira – Pasternak, Gamrat (82 Przybek), Raczyński – Antosiewicz, Da Costa, Pałka, Rolka (90+1 Makowski), Kazior (62 Pabiańczyk) – Bertolani, Pikuła

Żółte kartki: Wasilewski, Wąsowicz – Bertolani, Kazior, Raczyński