Klasa okręgowa, Tarnów. Trzy remisy w pierwszej kolejce

Derby zakończyły się sukcesem ekipy Dunajca (białe koszulki) Fot. Jarosław Boduch
Grupa II. Pierwszym liderem tabeli została Victoria Koszyce Małe, która na własnym boisku nie dała szans Pogórzu Pleśna, zdobywając aż pięć bramek.

Zgłobice - Dunajec Zbylitowska Góra 0:1 (0:0)
Zgłobice: Bielaszka (60 Starzec) - Ślęzak (55 Brożek [66]), Kantor, Pach, Okaz - K. Bibro, Lis, Grzywa, Wajda - M. Jewuła (55 Kawula), Lasota.
Dunajec: K. Jewuła - Gałuszka, Grzyb, D. Goliński, Bobro - Blecharski (66 Krakowski), Broda, M. Bibro (90+3 P. Jewuła), Lazarek (57 Papuga) - M. Tadel (57 J. Tadel), Piekarski.
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno).
Widzów: 150.

Gminne derby stały pod znakiem zaciętej i wyrównanej walki. Do przerwy znacznie bliżej objęcia prowadzenia byli piłkarze ze Zgłobic, lecz w 35 min po zagraniu Lasoty, M. Jewuła z 6 metrów uderzył nad poprzeczkę pustej bramki. W 66 min czerwoną kartkę ujrzał grający trener gospodarzy Piotr Brożek, a rywale dość szybko wykorzystali liczebną przewagę. Po podaniu Brody i strzale z ostrego kąta J. Tadla piłka po ręce bramkarza gospodarzy trafiła do siatki. (JB)

Unia Niedomice - Polan II Żabno 3:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Zahora 15, 2:0 Zahora 25, 2:1 Jachym 27, 2:2 B. Kijowski 68, 2:3 Bugajski 70, 3:3 Kmiecik 85.
Unia: Kardaś - Nagórzański, Radliński, Krzaczek, Bajorek - P. Wróbel, Dyja, Kmiecik, Wojcieszek - Zahora, M. Wróbel (50 Woźniak).
Polan II: Szułakiewicz - Jachym (46 Aksamit), F. Wróbel, B. Kijowski, Nogaś - M. Kijowski (60 Zieliński), D. Kijowski, Bugajski, Goryl (46 Majka) - Sołtysiak (55 K. Wróbel [82]), Jachimek.
Sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów).
Widzów: 50.

Bohaterem pierwszych minut był Zahora, który celnie główkował po centrze z rzutu rożnego Bajorka oraz wykorzystał podanie Krzaczka. W 27 min w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Jachym. W 68 min po centrze Zielińskiego celnie główkował B. Kijowski, a dwie minuty kolejną wrzutkę Zielińskiego (tym razem z rzutu rożnego) sfinalizował strzałem głową Bugajski. Ostatnie słowo należało do Kmiecika, który w 85 min celnie główkował po akcji Krzaczka z Radlińskim.

Łukovia Łukowa - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Górka 62, 1:1 Magiera 90.
Łukovia: Wiatr - B. Czosnyka, Smolik, Ł. Czosnyka, Pałka - Radoń, Magiera, B. Schab (46. S. Wałaszek), T. Frączek (74 Długoń) - Nosek, Chrobak.
Dąbrovia: Zając - T. Cielczyk, Konrad Mędala, J. Cielczyk, Krzak - Iwaniec (70 Rzepka), Klimaj, Górka, Liro (80 Białas) - Rozkuszka (65 Majka), Kozicki (76 Kamil Mędala).
Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów).
Widzów: 80.

W 62 min bliski zdobycia bramki był T. Frączek, przegrał jednak pojedynek z bramkarzem. Rywale wyprowadzili w odpowiedzi kontrę, zakończoną golem Górki. Gdy wydawało się, że spadkowicz z czwartej ligi utrzyma do końca korzystny rezultat, w 90 min Magiera wykorzystał błąd Zająca i po podaniu Radonia pokonał bramkarza gości strzałem z zerowego niemal kąta.

Wietrzychowice - Zorza Zaczarnie 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Koziński 44, 1:1 Zegar 48, 1:2 Kukuś 60, 2:2 Ł. Bratko 90 karny.
Wietrzychowice: Kosman - Ł. Bratko, Janik, Burzawa, Nykiel (68 Ł. Wrona) - Koziński, Nowak, M. Wrona, Pawlik, Dymon (68 Lechowicz) - D. Bratko.
Zorza: Klich - Nytko, T. Kapustka, Stach, Żuławiński - Jagiełło, Szegda, Kuta, Płaczek (58 Kobyłecki) - Chmielarz (30 Zegar), Kukuś.
Sędziował: Tomasz Pilarski (Tarnów).
Widzów: 200.

Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 44 min, gdy po crossowym podaniu Ł. Bratko, Koziński wygrał pojedynek z bramkarzem Klichem. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Zegar, który po prostopadłym podaniu Szegdy minął Kosmana i strzelił do pustej bramki. Po godzinie gry Kukuś strzałem głową sfinalizował wrzutkę Jagiełły z rzutu wolnego. Wynik ustalił Ł. Bratko, wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników Zorzy.
Victoria Koszyce Małe - Pogórze Pleśna 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Sołtys 30, 2:0 Orlik 32, 3:0 M. Jarosz 56 karny, 4:0 Partyka 76, 5:0 M. Jarosz 90.
Victoria: Kasprzyk - M. Cichy (60 Bała), Majerczyk, Reszczyński, Bańdur - Mokwa (58 A. Jarosz), Groński, Sołtys, M. Jarosz - Orlik (60 Partyka), K. Rybak (76 Radliński).
Pogórze: Gąciarz - Drwal, Żyro, Gądek, Cetera - Sępek, Chudoba, Ryba, Osiak - Kucharczyk, Jachym.
Sędziował: Daniel Witek (Tarnów).

Victoria objęła prowadzenie w 30 min po zespołowej akcji zakończonej przez Sołtysa. Chwilę później Orlik strzałem z 5 metrów podwyższył na 2:0. Trzecia bramka była dziełem M. Jarosza, który wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym. W ostatnim kwadransie wynik podwyższyli: Partyka (po rajdzie z własnej połowy boiska) i M. Jarosz (po strzale z 18 metrów).

Wisła Szczucin - Ikar Odporyszów 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 K. Dynak 35.
Wisła: Kuta - Pochroń, K. Dynak, D. Kołton, Młodziński - D. Dynak (79 Kapuściak), Furgał (72 Trójniak), Bator (65 Musiał), K. Nytko - J. Nytko, Wołoszyn (85 Krupa).
Ikar: A. Pinas - Kijowski, Konieczny, Kożuch (46 Woźniak, D. Nieroda - Frąc, Sendor, M. Koziński, T. Koziński - Tapa, Pagos (65 Flis).
Sędziował: Zbigniew Siemiński (Tarnów).
Widzów: 70.
Losy meczu rozstrzygnęły się w 35 min, kiedy K. Dynak zaskoczył A. Pinasa ładnym strzałem z rzutu wolnego, wykonywanego niemal z linii pola karnego.

Tarnovia - Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Krużel 73.
Tarnovia: Paweł Jankowski - Olszówka (85 Dudek), Jarząb, Mikoś, Dydyk (81 Smołkowicz) - Barczak (69 Przydział), Gucwa, Wilk (60 Zaucha), Krużel, Mleczko - Baruch.
Termalica Bruk-Bet II: Zaborowski - Abramowicz, Tubek, Cierlik, Pikul - Wróbel, Ślęczka (67 Drwal), Kogut (81 Nowak), Gorczyca (55 M. Skowron) - Bigos, Krupa (70 Szumlański).
Sędziował: Szymon Wiśniowski (Tarnów).
Widzów: 70.

Nieco więcej z gry mieli goście, ale jedynego gola zdobyli tarnowianie. W 73 min Jarząb wrzucił piłkę za obrońców, a Krużel pokonał Zaborowskiego strzałem z 16 metrów.