Klasa Tracza

(PAN)Zaktualizowano
W miniony weekend w Raciborzu i Lublinie odbyły się pływackie zimowe mistrzostwa Polski juniorów 14- i 15-letnich. Najlepszym zawodnikiem zawodów w Lublinie okazał się Adrian Tracz, który ustanowił rekord Polski oraz zdobył pięć medali.

MP juniorów w pływaniu

Adrian Tracz rekord Polski ustanowił na dystansie 200 metrów stylem klasycznym uzyskując czas 2.20.74. Pływak krakowskiego Jordana wygrał także wyścigi na 100 m klasycznym z czasem 1.06.83, był drugi na 50 m klasycznym (31.01) oraz trzeci na 400 m zmiennym - 4.47.81. Na dystansie 200 m stylem zmiennym Tracz został zdyskwalifikowany, a na koniec poprowadził sztafetę Jordana do wicemistrzostwa kraju na dystansie 4x100 m stylem zmiennym, startując razem z Maciejem Zgliczyńskim, Maciejem Sypniem i Krzysztofem Wilkiem. Medal zdobyła także sztafeta dziewcząt Jordana na dystansie 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Małgorzata Duśko, Ewa Michalak, Michalina Bąk, Aleksandra Wójcik. Maciej Sypień wywalczył brąz na dystansie 200 m stylem motylkowym, uzyskując czas 2.15.02. Blisko medali byli Iwona Sańka, która była czwarta na 200 m stylem motylkowym, podobnie jak sztafeta dziewcząt Jordana startująca na 4x200 m stylem dowolnym.
   W Raciborzu startowali juniorzy młodsi i jedyny medal wywalczył zawodnik Jordana Łukasz Zakrzewski, który był trzeci w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym uzyskując czas 2.16.97. Ten sam zawodnik na dystansie cztery razy krótszym uplasował się na czwartej pozycji z czasem 0.30. Sztafeta Jordana uplasowała się na czwartej pozycji w wyścigu na 4x100 stylem dowolnym, a Karolina Muti była szósta w wyścigu na 100 m stylem motylkowym.