Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klasyfikacja medalowa, wszyscy medaliści Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce 2024 w Glasgow, starty Polaków

Artur Bogacki
Artur Bogacki
Medalistki pięcioboju
Medalistki pięcioboju Fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Kto wygrał w Halowych Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce? Kto stanął na podium? Jak poszło Polakom? Jak wygląda klasyfikacja medalowa? Tutaj znajdziesz wszystkie najważniejsze wyniki i statystyki z HMŚ w Glasgow, które zaplanowano na 1-3 marca 2024 r.

Spis treści

Starty Polaków

Niedziela, 3.03

  • Pia Skrzyszowska awansowała do wieczornego półfinału biegu na 60 m przez płotki z najlepszym czasem eliminacji (7,80); odpadła Weronika Nagięć , która w swoim biegu była 5. (8,17 s, 29.)
  • Męska sztafeta 4x400 metrów (w składzie: Patryk Grzegorzewicz, Mateusz Rzeźniczak, Daniel Sołtysiak, Maksymilian Szwed) w biegu eliminacyjnym zajęła 3. miejsce, awansowała do finału dzięki najlepszemu czasowi spośród pozostałych (3.06,74)
  • Żeńska sztafeta 4x400 metrów (Kinga Gacka, Anna Gryc, Marika Popowicz-Drapała, Justyna Święty-Ersetic) nie awansowała do finału, w swoim biegu eliminacyjnym była 4. (3.28,80) i odpadła (8. lokata łącznie)
  • Norbert Kobielski zajął 7. miejsce w konkursie skoku wzwyż, Polak uzyskał 2,24 m; wygrał Hamish Kerr (Nowa Zelandia) 2,36
  • * * *
  • SESJA WIECZORNA W NIEDZIELĘ
  • skok o tyczce: Piotr Lisek nie zaliczył żadnej próby (kolejno na 5,50, 5,65 i 5,74), odpadł z zawodów (Robert Sobera został już wcześniej wycofany z HMŚ ze względów zdrowotnych)
  • półfinał 60 m ppł: Pia Skrzyszowska awansowała do finału, zajmując w swoim biegu 2. miejsce (7,78)
  • finał sztafety 4x400 m mężczyzn: Polska (Mateusz Rzeźniczak, Jan Wawrzkowicz, Daniel Sołtysiak, Maksymilian Szwed) zajęła 5. miejsce (3.08,00), złoto zdobyli Belgowie
  • finał 60 m ppł kobiet: Pia Skrzyszowska zdobyła BRĄZOWY MEDAL (7,79), wygrała Devynne Charlton (Bahamy) 7,65 (rekord świata)

Sobota, 2.03

  • Przez eliminacje 60 m ppł przebrnęli obaj Polacy. Jakub Szymański do półfinału awansował dzięki 2. miejscu w swoim biegu (7,57 s, 4. czas całych eliminacji), a Krzysztof Kiljanw w swoim biegu był 3. (7,67, 16. wynik)
  • Ewa Swoboda z czasem 7,02 s wygrała eliminacje (taki sam wynik miała Julien Aflred z Saint Lucii), do półfinału awansowała także Magdalena Stefanowicz, która w swoim biegu była 3. (7,26, 15. czas łącznie)
  • W sesji wieczornej HMŚ wystąpiła czwórka Polaków
  • W biegu na 60 m ppł Jakub Szymański awansował do finału w efektownym stylu - czas 7,46 s to 2. wynik półfinału i rekord Polski (przegrał w tym biegu z Grantem Hollowayem - 7,32); odpadł Krzysztof Kiljan, który w swoim biegu zajął 6. miesjce (7,66, łącznie 15.)
  • W półfinałach biegu na 60 m Ewa Swoboda wygrała swój bieg (6,98 s, rekord Polski) i awansowała do finału z najlepszym wynikiem; odpadła Magdalena Stefanowicz - 8. lokata w innym biegu (7,37, 24. lokata łącznie)
  • Jakub Szymański w finale biegu na 60 m ppł zajął 5. miejsce (7,53), złoto zdobył Grant Holloway (7,29)
  • Ewa Swoboda zdobyła SREBRNY MEDAL, w finale biegu na 60 m uzyskała czas 7,00, przegrała tylko z Julien Alfred (Saint Lucia) - 6,98

Piątek, 1.03

  • 800 m kobiet, eliminacje: obie Polki odpadły w eliminacjach, Angelika Sarna w swoim biegu zajęła 4. miejsce (2.03,36. 20. wynik), Anna Wielgosz w swoim biegu była 3. (2.01,58 to jej rekord życiowy, 9. czas); awans do półfinału uzyskiwały dwie najszybsze zawodniczki w każdym biegu oraz dwie z najlepszym czasami całych eliminacji
  • 1500 m kobiet, eliminacje: żadna z dwóch startujących Polek nie uzyskała awansu, które uzyskiwały po 3 pierwsze zawodniczki z każdego wyścigu; Weronika Lizakowska w swoim biegu była 6. (4.10,50, 9. czas), Martyna Galant była 4. (4.15,57, 20. czas)
  • 800 m mężczyzn, eliminacje: Polak Mateusz Borkowski odpadł, w swym biegu finiszował na 5. ostatniej pozycji (1.48,07)

Wyniki finałów mężczyzn

1500 m (3.03)

  • 1. Geordie Beamish (Nowa Zelandia) 3.36,54
  • 2. Cole Hocker (USA) 3.36,69
  • 3. Hobbs Kessler (USA) 3.36,72

800 m (3.03)

  • 1. Bryce Hoppel (USA) 1.44,92
  • 2. Andreas Kramer (Szwecja) 1.45,27
  • 3. Eliott Crestan (Belgia) 1.45,32

Skok o tyczce (3.03)

  • 1. Armand Duplantis (Szwecja) 6,00
  • 2. Sam Kendricks (USA) 5,90
  • 3. Emmanouil Karalis (Grecja) 5,85

Siedmiobój (3.03)

  • 1. Simon Ehammer (Szwajcaria) 6418
  • 2. Sander Skotheim (Norwegia) 6407
  • 3. Johannes Erm (Estonia) 6340

4x400 m (3.03)

  • 1. Belgia 3.02,54
  • 2. USA 3.02,60
  • 3. Holandia 3.04,25
  • ...
  • 5. Polska 3.08,00 (Maksymilian Szwed, Jan Wawrzkowicz, Daniel Sołtysiak, Mateusz Rzeźniczak)

Skok wzwyż (3.03)

  • 1. Hamish Kerr (Nowa Zelandia) 2,36
  • 2. Shelby McEwen (USA) 2,28
  • 3. Sanghyeok Woo (Korea Płd.) 2,28
  • ...
  • 7. Norbert Kobielski (Polska) 2,24

60 m (2.03)

  • 1. Grant Holloway (USA) 7,29 (rekord MŚ)
  • 2. Lorenzo Ndele Simonelli (Włochy) 7,43
  • 3. Just Kwaou-Mathey (Francja) 7,47
  • ...
  • 5. Jakub Szymański (Polska) 7,53

Trójskok (2.03)

  • 1. Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso) 17,53
  • 2. Yasser Mohammed Triki (Algieria) 17,35
  • 3. Tiago Pereira (Portugalia) 17,08

400 m (2.03)

  • 1. Alexander Doom (Belgia) 45,25
  • 2. Karsten Warholm (Norwegia) 45,34
  • 3. Rusheen McDonald (Jamajka) 45,65

3000 m (2.03)

  • 1. Josh Kerr (Wielka Brytania) 7.42,98
  • 2. Yared Nuguse (USA) 7.43,59
  • 3. Selemon Barega (Etiopia) 7.43,64

Skok w dal (2.03)

  • 1. Miltiadis Tentoglou (Grecja) 8,22
  • 2. Mattia Furlani (Włochy) 8,22
  • 3. Carey McLeod (Jamajka) 8,21

60 m (1.03)

  • 1. Christian Coleman (USA) 6,41
  • 2. Noah Lyles (USA) 6,44
  • 3. Ackeem Blake (Jamajka) 6,46

Pchnięcie kulą (1.03)

  • 1. Ryan Crouser (USA) 22,77 - rekord MŚ
  • 2. Tom Walsh (Nowa Zelandia) 22,07
  • 3. Leonardo Fabbri (Włochy) 21,96

Wyniki finałów kobiet

1500 m (3.03)

  • 1. Freweyni Hailu (Etiopia) 4.01,46
  • 2. Nikki Hiltz (USA) 4.02,32
  • 3. Emily Mackay (USA) 4.02,69

800 m (3.03)

  • 1. Tsige Duguma (Etiopia) 2.01,90
  • 2. Jemma Reekie (Wielka Brytania) 2.02,72
  • 3. Noelle Yarigo (Benin) 2.03,15

60 m ppł (3.03)

  • 1. Devynne Charlton (Bahamy) 7,65 (rekord świata)
  • 2. Cyrena Samba-Mayela (Francja) 7,74
  • 3. Pia Skrzyszowska (Polska) 7,79

Skok w dal (3.03)

  • 1. Tara Davis-Woodhall (USA) 7,07
  • 2. Monae Nichols (USA) 6,85
  • 3. Fatima Diame (Hiszpania) 6,78

Sztafeta 4x400 m (3.03)

  • 1. Holandia 3.25,07
  • 2. USA 3.25,34
  • 3. Wielka Brytania 3.26,36

Trójskok (3.03)

  • 1. Thea Lafond (Dominika) 15,01
  • 2. Leyanis Perez Hernandez (Kuba) 14,90
  • 3. Ana Peleteiro-Campoare (Hiszpania) 14,75

60 m (2.03)

  • 1. Julien Alfred (Saint Lucia) 6,98
  • 2. Ewa Swoboda (Polska) 7,00
  • 3. Zaynab Dosso (Włochy) 7,05

Skok o tyczce (2.03)

  • 1. Molly Caudery (Wielka Brytania) 4,80
  • 2. Eliza McCartney (Nowa Zelandia) 4,80
  • 3. Katie Moon (USA) 4,75

400 m (2.03)

  • 1. Femke Bol (Holandia) 49,17 (rekord świata)
  • 2. Lieke Klaver (Holandia) 50,16
  • 3. Alexis Holmes (USA) 50,24

3000 m (2.03)

  • 1. Elle St. Pierre (USA) 8.20,87 (rekord MŚ)
  • 2. Gudaf Tsegay (Etiopia) 8.21,13
  • 3. Beatrice Chepkoech (Kenia) 8.22,68

Pięciobój (1.03)

  • 1. Noor Vidts (Belgia) 4773
  • 2. Saga Vanninen (Finlandia) 4677
  • 3. Sofie Dokter (Holandia) 4571

Skok wzwyż (1.03)

  • 1. Nicola Olyslagers (Australia) 1,99
  • 2. Jarosława Mahuczich (Ukraina) 1,97
  • 3. Lia Apostolovski (Słowenia) 1,95

Pchnięcie kulą K (1.03)

  • 1. Sarah Mitton (Kanada) 20,22
  • 2. Yemisi Ogunleye (Niemcy) 20,19
  • 3. Chase Jackson (USA) 19,67

Klasyfikacja medalowa

Po rozegraniu wszystkich konkurencji

ZSB=
1.USA69520
2.Belgia3014
3.Nowa Zelandia2204
4.Holandia2125
5.Wielka Brytania2114
Etiopia2114
7.Szwecja1102
8.Grecja1012
9.Kanada1001
Australia1001
Burkina Faso1001
Dominika1001
Saint Lucia1001
Szwajcaria1001
Bahamy1001
16.Wochy0224
17. Norwegia0202
18.Francja0112
Polska0112
20.Niemcy0101
Ukraina0101
Finlandia0101
Algieria0101
Kuba0101
25.Jamajka0033
26.Hiszpania0022
27.Słowenia0011
Kenia0011
Portugalia0011
Benin0011
Korea Płd.0011
Estonia0011
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski