... Szwecja 0 2 0

Wyniki finałów

WIOŚLARSTWO. Dwójka podwójna K: 1. Anna Watkins, Katherine Grainger (W. Brytania) 6.55,82, 2. Kim Crow, Brooke Pratley (Australia) 6.58,55, 3. Magdalena Fularczyk, Julia Michalska (Polska) 7.07,92.

WIOŚLARSTWO. Czwórka podwójna M: 1. Niemcy 5.42,48 (K. Schulze, P. Wende, L.Schoof, T. Grohmann), 2. Chorwacja 5.44,78, 3. Australia 5.45,22... 6. Polska 5.51,74 (Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Adam Korol).

WIOŚLARSTWO. Dwójka bez sternika M: 1. Eric Murray, Hamish Bond (Nowa Zelandia) 6.16,65 2. Germain Chardin, Dorian Mortelette (Francja) 6.21,11 3. George Nash, William Satch (W. Brytania)... 10. Jarosław Godek/Wojciech Gutorski (Polska) - 4. miejsce w finale B.

WIOŚLARSTWO. Jedynka M: 1. Mahe Drysdale (Nowa Zelandia) 6.57,82, 2. Ondrej Synek (Czechy) 6.59,37, 3. Alan Campbell (W. Brytania) 7.03,28... 17. Michał Słoma (Polska) - 5. w finale C.

ŁUCZNICTWO. Turniej indywidualny M: 1: Jin Hyek Ohem (Korea Płd), 2. Takaharu Furukawa (Japonia) - 7:1 w finale, 3. Xiaoxiang Dai (Chiny) - 6:5 w meczu o brąz z Rickiem van der Venem (Holandia). Rafał Dobrowolski został wyeliminowany w 1/8 finału przed Ohem, 0:6 (w setach 27:28, 23:28, 26:28).

JUDO. +78 kg K: 1. Idalys Ortiz (Kuba), 2. Mika Sugimoto (Japonia) - finał: decyzja sędziów, 3. Wen Tong (Chiny) i Karina Bryant (W. Brytania). Urszula Sadkowska przegrała w 1/8 finału przez ippon po upływie 1.39 min z Weng Tong i odpadła z turnieju.

JUDO.+100 kg M: 1. Teddy Riner (Francja), 2. Aleksander Michajlin (Rosja), 3. Andreas Toelzer (Niemcy) i Rafael Silva (Brazylia). Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) przegrał w 1/16 finału przez waza-ari z Teddym Rinerem i odpadł.

STRZELECTWO. Pistolet szybkostrzelny M: 1. Leuris Pupo (Kuba) 34 pkt, 2. Vijay Kumar (Indie) 30, 3. Ding Feng (Chiny) 27.

STRZELECTWO. Karabin dowolny, pozycja leżąc M: 1. Siergiej Martynow (Białoruś) 705,5 pkt (600+105,5) - rek. św., 2. Lionel Cox (Belgia) 701,2 (599+102,2), 3. Rajmond Debevec (Słowenia) 701,0 (596+105,0).

BADMINTON. Gra mieszana: 1. Nan Zhang i Yunlei Zhao (Chiny), 2. Chen Xu i Jin Ma (Chiny) - finał 21:11, 21:17, 3. Joachim Fischer i Christinna Pedersen (Dania) - o brąz 21:12, 21:12 z Nahtman i Ansir (Indonezja).

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. 75 kg K: 1. Swietłana Podobiedowa (Kazachstan) 291 kg (130+161), 2. Natalia Zabołotna (Rosja) 291 (131+160), 3. Iryna Kulesza (Białoruś) 269 (121+148)... 7. Ewa Mizdal (Polska) 231 (104+127)
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. 85 kg M: 1. Adrian Zieliński (Polska) 385 (174+211), 2. Apti Auchadow (Rosja) 385 (175+210), 3. Kianoush Rostami (Iran) 380 (171+209).

GIMNASTYKA. Trampolina M: 1. Dong Dong (Chiny) 62,990, 2. Dmitrij Uszakow (Rosja) 61,769, 3. Chunlong Lu (Chiny) 61,319.

KOLARSTWO TOROWE. Wyścig drużynowy na dochodzenie M: 1. Wielka Brytania 3.51,659 rek. św, 2. Australia 3.54,581 (finał), 3. Nowa Zelandia 3.55,952 (w wyścigu o brąz pokonali Rosjan - 3.58,282).

KOLARSTWO TOROWE. Keirin K: 1. Victoria Pendleton (W. Brytania), 2. Shuang Guo (Chiny), 3. Wai Lee (Hongkong).

SZERMIERKA. Szabla drużynowa M: 1. Korea Płd, 2. Rumunia (finał: 45:26), 3. Włochy (45:40 w meczu o brąz Rosją).

PŁYWANIE. 50 m st. dowolnym M: 1. Florent Manaudou (Francja) 21,34, 2. Cullen Jones (USA) 21,54, 3. Cesar Cielo (Brazylia) 21,59.

PŁYWANIE. 100 m st. motylkowym M: 1. Michael Phelps (USA) 51,21, 2. Chad le Clos (RPA) i Jewgienij Korotyszkin (Rosja) - obaj po 51,44... 8. Konrad Czerniak (Polska) 52,05.

PŁYWANIE. 200 m st. grzbietowym K: 1. Missy Franklin (USA) 2.04,06 - rek. św, 2. Anastazjia Zujewa (Rosja) 2.05,92, 3. Elisabeth Beisel (USA) 2.06,55.

PŁYWANIE. 800 m st. dowolnym K: 1. Katie Ledecky (USA) 8.14,63, 2. Mireia Belmonte-Garcia (Hiszpania) 8.18,76, 3. Rebecca Adlington (W. Brytania) 8.20,32

Wyniki Polaków

ŻEGLARSTWO. Klasa Star M: Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa) po dziesięciu wyścigach zajmują 5. miejsce i zakwalifikowali się do niedzielnego finału. Stracili jednak szansę na medal.

ŻEGLARSTWO. Klasa 470 K: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajmują 14. miejsce po dwóch wyścigach. Prowadzą Brytyjki Hannah Mills i Saskia Clark, przed Jo Aleh i Olivią Powrie z Nowej Zelandii. W pierwszym wyścigu Polki uplasowały się na 13. miejscu, a w drugim na 14. Mają na koncie 27 pkt.

ŻEGLARSTWO. Klasa Laser M: Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin) spadł na 20. miejsce po ośmiu wyścigach (w piątek zajął 29. i 11. miejsce).

ŻEGLARSTWO. Laser K: Anna Weinzieher (AZS Uniwersytet Warszawski) pozostała na 22. miejscu po ośmiu wyścigach. Wczoraj zajęła 22. i 24. lokatę.

ŻEGLARSTWO. Klasa Finn M. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) zajął 16. miejsce w regatach. W piątek rozegrano dwa kolejne wyścigi. W dziewiątym Polak był 14., a w następnym 16. W ostatnim niedzielnym wyścigu wystąpi czołowa dziesiątka.

ŻEGLARSTWO. Klasa 49er M: Łukasz Przybytek (DKŻ Dobrzyń) i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) spadli na 13. miejsce po 11 wyścigach. W piątkowym wyścigach uplasowali się 5., 13., 11. pozycji

Siatkówka plażowa. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali w 1/8 finału Szwajcarów Sebę Chevalliera i Saschę Heyera 21:18, 21:17 i awansowali .

TENIS STOŁOWY. Turniej drużynowy K: Polki Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, przegrały z Singapurem 1:3 w 1/8 finału i odpadły. Wyniki gier: Li Qian - Tianwei Feng 3:2, Partyka - Yuegu Wang 0:3, Partyka, Grzybowska - Li, Wang 0:3, Grzybowska - Feng 0:3.
Pływanie. 1500 m st. dowolnym M: Mateusz Sawrymowicz (MŁP Szczecin) awansował z ósmym czasem do finału . Polak z rezultatem 14.57,59 zajął 3. miejsce w drugiej serii eliminacyjnej.

Pływanie. 50 m st. dowolnym K: Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) z czasem 25,59 zajęła 5. miejsce w siódmej serii eliminacyjnej na 50 m st. dowolnym i nie zakwalifikowała się do półfinału (30. miejsce).

Pływanie. Sztafeta 4x100 st. zmiennym M: Polacy Kacper Majchrzak, Sławomir Kuczko, Marcin Tarczyński, Dawid Szulich z czasem 3.38,16 zajęła 8. miejsce w 2. serii eliminacyjnej i nie awansowała finału (zajęła 16. miejsce).

JEŹDZIECTWO. Ujeżdżenia indywidualnie i drużynowe: Polska drużyna 8. ósme miejsce i odpadła z rywalizacji. Żaden z Polakówi nie zakwalifikował się także do kolejnego etapu zmagań indywidualnie. Najwyżej sklasyfikowana została Beata Stremler na koniu Martini, która była 35. Trzy lokaty niżej uplasowała się Katarzyna Milczarek (Ekwador), a Michał Rapcewicz (Randon) zajął 45. miejsce.

LEKKOATLETYKA. Siedmiobój K: Karolina Tymińska (SKLA Sopot) po trzech konkurencjach jest 26. z 2698 pkt. Polka przebiegła 100 m przez płotki w 13,22 (1091 pkt), co dało jej 6. lokatę. W skoku wzwyż zaliczyła tylko 1,68 m (830 pkt). Pchnęła kulę na odległość 13,74 (777 pkt). Prowadzi Litwinka Austra Skujyte - 3126 pkt.

LEKKOATLETYKA. 3000 m z przeszkodami: Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok) zajął z czasem 8.30,08 9. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i odpadł.

LEKKOATLETYKA. Rzut dyskiem: 76,22 m dało Szymonowi Ziółkowskiemu (AZS OŚ Poznań) awans do finału. Paweł Fajdek (Agros Zamość) spalił trzy podejścia i nie został sklasyfikowany. Najdalej rzucił Węgier Krisztian Pars - 79,37.

LEKKOATLETYKA. 100 m K: Marta Jeschke zajęła w swej serii 6. miejsce (11,42), ale nie dało ono awansu do półfinałów.