Jakub Snadny, napastnik Soły Fot. Jerzy Zaborski
III liga piłkarska. Emocje w Muszynie. Żurawski już nie zagra.

Na dwie kolejki przed końcem se­zonu Soła praktycznie straciła szansę na awans, bo nadal ma aż 5 punktów straty do Granatu.

HAL-MONT BKS Bochnia – Granat Skarżysko-Kamienna 1:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Siwek 17, 1:1 Fryc 51, 1:2 Duda 55, 1:3 Kołodziejczyk 61 k., 1:4 Dziubek 73. Sędziował: Michał Górka (Tarnów). Żółte kartki: Siwek, Lewicki, Kret (wszyscy BKS). Widzów: 250.

Po pierwszej połowie w Bochni zapachniało sensacją. BKS na przerwę schodził prowadząc 1:0. W 17 min gola zdobył Jarosław Siwek. Po przerwie Granat zaczął dochodzić do głosu. W 51 min po prezencie od obrony bochnian stan rywalizacji wyrównał Mateusz Fryc. Chwilę później było już 2:1 dla lidera. Pięknym golem z 20 m popisał się Piotr Duda. W 61 min po faulu Krystiana Lewickiego, sędzia podyktował ,,11’’, którą wykorzystał Marcin Kołodziej­czyk. Wszelkie nadzieje gospodarzy na korzystny wynik rozwiał w 73 min Mateusz Dziubek, skutecznie kończąc akcję. (TD)

Łysica Bodzentyn – Soła Oświęcim 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Cygnar 30.
Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce). Żół­te kartki: Kardas, Kiełbasa – Knapik. Widzów 100.

Goście szybko mogli objąć prowadzenie, bo w 5 min Jakub Snadny trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi miejscowi wyprowadzili kontrę, ale Mirosław Kalista zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. W końcu Paweł Cyg­nar z 15 m pokonał Dy­ma­now­skiego. Jeszcze przed przerwą miejscowi mieli szansę na wyrównanie, jednak Jakub Jamróz uprzedził Szymona Michtę. W końcówce gry Tomasz Ciesielski trafił w poprzeczkę bramki Soły. (ZAB)

W pozostałych meczach wielkie emocje były w Mu­szy­nie, gdzie Poprad pokonał Koronę II Kielce 4:3. Gospodarze przegrywali 0:1 i 1:3, a w 90 min, przy stanie 3:3, nie wykorzystali rzutu karnego (Wojciech Ja­nur)! W do­liczonym czasie gry gola uzyskał Krystian Szambelan.

W Porońcu Poronin, który w Zakopanem pokonał Unię Tarnów 2:1, nie zagrał Maciej Żurawski. Były wiślak naderwał mięsień w łydce i nie wystąpi już w tym sezonie. Jego bilans to dwa mecze (oba w Po­roninie, razem 135 minut) i tyleż bramek.

Cenne zwycięstwo odniósł w Działoszycach Dalin Myśle­nice. Gromiąc Nidę 3:0, bardzo poprawił swą sytuację w tabeli i pozbawił rywala nadziei na uniknięcie smutnego losu. (FIL)

Pozostałe wyniki

Wisła II – KSZO 1:0 (1:0), Lasocki 14 s.; Po­ro­niec – Unia 2:1 (0:1), Chrobak 80, Lichacz 84 – Drozdowicz 13; Beskid – Hutnik 1:3 (0:2), Ka­pera 81 – Lubera 9 i 74, Ochman 38 k.; Pop­rad – Korona II 4:3 (1:2), Polański 29, Sarato­wicz 72, Zachariasz 77, Szambelan 90+5 – Pap­rocki 13, Laskowski 28 i 56; Nida – Dalin 0:3 (0:1), Kozieł 14, Wajda 50, Kiwacki 63; Górnik – Wis­ła S. 2:1 (1:1), Adamczyk 19, Górka 90 – Piąt­kowski 38; Wierna – Przebój 3:0 walkower.

1. Granat Skarżysko-K. 32 74 70–29

2. Soła Oświęcim 32 69 75–39

3. Hutnik Nowa Huta 32 52 54–47

4. Łysica Bodzentyn 32 51 50–29

5. Wisła II Kraków 32 51 53–37

6. Wisła Sandomierz 32 50 43–31

7. Korona II Kielce 32 47 64–50

8. Unia Tarnów 32 46 39–31