Klub Zieleńczanka w nowych wnętrzach. Zmodernizowali...

Klub Zieleńczanka w nowych wnętrzach. Zmodernizowali zaplecze sportowe

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Klub Zieleńczanka w nowych wnętrzach. Zmodernizowali zaplecze sportowe
1/22
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum gminy Zielonki

Ze zmodernizowanego, przebudowanego obiektu – zaplecza dla Ludowego Klubu Sportowego Zieleńczanka cieszą się piłkarze i działacze sportowi.
Parterowy budynek zaplecza klubowego został przebudowany. Sportowcy mają trzy szatnie, każda dla 20 osób. Są nowe sanitariaty przeznaczone dla gości, seniorów i juniorów, a także szatnie sędziów i trenera, zaplecze socjalne, sala konferencyjna oraz magazyn sprzętu.

Działacze sportowi z Zielonek i piłkarze przez lata upominali się o nowe zaplecze. Jednak inwestycję komplikował fakt, że nieruchomość znajduje się na granicy z Krakowem, częściowo w jego granicach. – Wykupiliśmy od miasta ten teren, przygotowaliśmy inwestycje i pozyskaliśmy pozwolenie na budowę, na gruntowną modernizację obiektu klubowego – mówi Bogusław Król, wójt Zielonek.

Zmieniony został układ pomieszczeń oraz ich powierzchnie, żeby sprostać wytycznym PZPN dla ligi okręgowej. Obok szatni i zaplecza administracyjnego powstała przestronna sala konferencyjna, która ma służyć podczas spotkań, szkoleń zawodników i trenerów. Z sali konferencyjnej można oglądać mecze dzięki zastosowaniu specjalnej, atestowanej szyby (o wymiarach 2x4 m) odpornej na uderzenia piłki.

W obiekcie klubowym znalazło się miejsce na aneks kuchenny i ogólnodostępną toaletę dla niepełnosprawnych.
W czasie zawodów, meczy, zgodnie z wymogami PZPN szatnia juniorów będzie pełnić funkcję sanitarno-medyczną.
Do wydzielonej strefy zawodników jest osobne wejście od strefy sędziów. Do budynku i na boisko wchodzi się osobnymi wejściami.

Budynek jest wyposażony w proekologiczne urządzenia: instalację fotowoltaiczną na dachu oraz pompy ciepła, co ma ograniczyć koszty ogrzewania i utrzymania obiektu. Woda opadowa z dachu została odprowadzona do szczelnego zbiornika i ma służyć do podlewania terenów zielonych.

Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł. Oficjalne otwarcie budynku LKS Zieleńczanka jest zaplanowane na 25 sierpnia 2018 r.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo