Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koalicja działa, wybrano wicestarostę

GM
Niespodzianki nie było. Wczoraj Marta Królik została nowym wicestarostą powiatu wadowickiego. Zarząd powiatu jest już kompletny. Może zabierać się do pracy.

Starosta wadowicki Jacek Jończyk w otoczeniu pań. Obok - wicestarosta Marta Królik Fot. Mirosław Gawęda

WADOWICE. Kandydaturę Marty Królik poparło 19 radnych

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Wadowickiego pokazała, że koalicja PO-PiS-"Wspólny Dom" działa. Koalicja ma w sumie 20 radnych, a wczoraj obecnych było 18.

Kandydaturę Marty Królik na wicestarostę poparło 19 radnych. Poza tym trzech radnych było przeciwko, a trzech - wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem starosta Jacek Jończyk przedstawił kandydatkę na wicestarostę i prosił o jej poparcie. Powiedział także, dlaczego na wicestarostę proponuje osobę spoza grona radnych.

- Z prostego powodu. Wcześniej trzem radnym proponowałem to stanowisko, ale żaden się nie zgodził - mówił starosta Jończyk, ale nie ujawnił, którzy to radni mu odmówili.

Wicestarostą, po raz pierwszy w 12-letniej historii powiatu wadowickiego, została więc osoba spoza rady powiatu.

Marta Królik, z wykształcenia prawnik, na początku swojej kariery zawodowej pracowała jako dziennikarka w katowickim oddziale "Gazety Wyborczej", później jako kurator sądowy w Sądzie Rejonowym w Wadowicach, a w ostatnich latach była zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach i kierowała filią tego urzędu w Andrychowie.

Wczoraj mówiła, że dla niej stanowisko wicestarosty jest nowym wyzwaniem zawodowym. Zapewniała, że wykorzysta całą swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe w pełnieniu tej funkcji.

Wczoraj radni powiatowi podjęli także uchwałę w sprawie wysokości wynagrodzenia starosty Jacka Jończyka. Będzie zarabiał w sumie 12 tys. zł, a na tę kwotę składają się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i za staż pracy. Podczas tego głosowania również koalicjanci byli zgodni. Pensję w takiej wysokości poparło 19 radnych. 5 wstrzymało się od głosu. Starosta, również radny powiatowy, nie głosował.

Dodajmy, że zarząd powiatu oprócz starosty Jacka Jończyka ("Wspólny Dom") i Marty Królik, tworzą także: Bartłomiej Kaliński (PiS), Ireneusz Cholewa (PiS) i Józef Jodłowski (PO). (GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski