Kobieta zmienna jest

(jec)Zaktualizowano
Mimo porażki, sądeczanki rozegrały całkiem przyzwoity mecz. Gdyby tylko zespół potrafił utrzymać koncentrację przez całe spotkanie, wynik mógłby być znacznie lepszy. Inna sprawa, że drużynie zabrakło Agnieszki Charczuk, która potrafi poderwać zespół do walki.

WSBiP Ostrowiec

- STS Sandecja

Nowy Sącz 3-1 (

21-25, 25-8, 26-24, 25-17)

- Mecz rozpoczęliśmy z wielką wolą zwycięstwa - mówi prezes STS Sandecja Krzysztof Poprawa. - Od początku spotkania prowadziliśmy 3-4 punktami. Trochę zamieszania było pod koniec seta, ale udało się go wygrać. Natomiast druga część meczu była zupełnym zaskoczeniem. Nagle zawodniczki przestały odbierać zagrywki rywalek. Nie potrafiliśmy przeprowadzić ani jednej skutecznej akcji. Chwila przerwy dobrze nam zrobiła, bo w kolejnej części meczu zespół z Nowego Sącza znów zaczął grać, choć bardzo nierówno. Gospodynie prowadziły już 21-14. W tym momencie na zagrywce stanęła Iwona Skrzypiec, która zdobyła 9 punktów pod rząd, wyprowadzając Sandecję na prowadzenie 23-21. Rywalki dość przypadkowo zdobyły punkt. My kolejny, a przy stanie 24-23 dla STS, atak Platy wybronił zespół WSBiP. Zrobił się remis. Doświadczone zawodniczki z Ostrowca były jednak lepsze i wygrały seta.
   W czwartym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 17-15. - Później gospodynie zdobyły kolejne punkty i cały mecz - dodaje Krzysztof Poprawa. - Na parkiecie wystąpiły wszystkie zawodniczki. Mimo przegranej, cieszę się z postawy młodych siatkarek. Pokazały, że mogą pograć nawet z mocnym rywalem. W zespole wciąż nie mamy lidera i stąd taka huśtawka. Niestety, szwankuje odbiór zagrywki, po której tracimy wiele punktów. Mam jednak nadzieję, że w play off będzie już lepiej.