Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobiety odpowiadają na wezwanie Maryi z Fatimy. W modlitewnej procesji kobiety z różańcami w rękach przeszły ulicami Krakowa

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Kobiecy Różaniec ulicami Krakowa
Kobiecy Różaniec ulicami Krakowa Andrzej Banas
Wbrew niesprzyjającej aurze, kolejny raz kobiety w Krakowie zebrały się na wspólnej modlitwie, aby "wynagradzać Maryi za grzechy i niewdzięczność narodu". W sobotę (5 listopada) odbył się Kobiecy Różaniec, który tradycyjnie rozpoczął się od mszy św. w Bazylice Bożego Ciała na Kazimierzu. Następnie mieszkanki Krakowa udały się w modlitewnej procesji na Rynek podgórski. Kolejny raz w Kobiecym Różańcu wzięła udział Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Kobiecy Różaniec rozpoczyna się od mszy św.

W pierwszą sobotę listopada tradycyjnie modlitwa kobiet rozpoczęła się od wspólnego udziału we mszy św. o godz. 8.00 w Bazylice Bożego Ciała na Kazimierzu. Następnie mieszkanki Krakowa adorowały Najświętszy Sakrament rozważając tajemnice różańca. Tuż po godzinie 9.00 w procesji z krzyżem i wizerunkiem Maryi kobiety wyszły na ulice Krakowa.

Kobiecy Różaniec w Krakowie

- Modląc się publicznie na ulicach Krakowa, pragniemy dać też świadectwo naszej wiary i miłości do Matki Bożej, pokazując jakże inną, od lansowanej w mediach, twarz kobiety polskiej - informują organizatorzy.

To wydarzenie modlitewne odbywa się w Krakowie od 2 kwietnia 2022 roku. Kobiety zbierają się na wspólnej modlitwie w ramach pamiątki objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie, gdy poprosiła dzieci i świat, aby odmawiać różaniec w każdą, pierwszą sobotę miesiąca, aby błagać Boga o przebaczenie grzechów.

W ubiegłym miesiącu kobiety przeszły od Bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu przez Plac Wolnica, Kładkę o. Bernatka na Rynek podgórski. Tam na kolanach odmówiły jedną część Różańca, by spełnić warunki nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Charakter patriotyczny

Oprócz religijnego znaczenia, Kobiecy Różaniec ma również charakter patriotyczny: - Stałymi uczestniczkami naszej modlitwy wynagradzającej są m.in. Joanna Wieliczka-Szarek, znana autorka książek historycznych, Barbara Nowak, kurator małopolski, Barbara Unrug, wnuczka Admirała Józefa Unruga i inne kobiety znane ze swej aktywności w środowisku patriotycznym - informują organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kobiety odpowiadają na wezwanie Maryi z Fatimy. W modlitewnej procesji kobiety z różańcami w rękach przeszły ulicami Krakowa - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski