Kolarski Puchar Ministra Obrony Narodowej dla Bartosza Rudyka

OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Bartosz Rudyk zapowiadał się na świetnego torowca
Bartosz Rudyk zapowiadał się na świetnego torowca Sylwia Dąbrowa
Bartosz Rudyk (Voster ATS Team) wygrał w niedzielę w Wysokiem Mazowieckiem 62. edycję kolarskiego wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Po finiszu z peletonu wyprzedził Rumuna Eduarda Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski).

Finisz kilkudziesięcioosobowej grupy

Na starcie wyścigu rozgrywanego na okrężnej trasie w okolicach Wysokiego stanęło blisko 140 zawodników z 26 zespołów, w tym 18 ekip zagranicznych. Bardzo mocne od startu tempo spowodowało, że żadna z prób ataków nie przyniosła powodzenia i na mecie finiszowała kilkudziesięcioosobowa grupa.

Rudyka zwycięstwa dzień po dniu

Najszybszy na finiszowych metrach był 24-letni wrocławianin Bartosz Rudyk (Voster ATS Team), który dzień wcześniej wygrał w Kozienicach ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. Wyprzedził minimalnie doświadczonego rumuńskiego sprintera Eduarda-Michaela Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski) i Holendra Dennisa van der Horsta (Allinq Team).

Rudyk wcześniej specjalizował się w kolarstwie torowym. Był młodzieżowym mistrzem Europy U23 w scratchu (2020), wicemistrzem Europy juniorów w wyścigu drużynowym na dochodzenie (2016) i brązowym medalistą mistrzostw Europy U23 w wyścigu drużynowym na dochodzenie (2017) oraz madisonie (2020).

Triumfator Dookoła Mazowsza Kogut szósty

Na szóstym miejscu ukończył wyścig Odded Kogut (Izrael Premier Tech Academy) z reprezentacji Izraela, triumfator trzech etapów i klasyfikacji generalnej Dookoła Mazowsza.

W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden polski kolarz – Paweł Więczkowski (Lubelskie Perła Polski).(PAP)