Kolarstwo. Karol Domagalski wreszcie przypomniał o sobie

(ŻUK)
Udany dla zawodników z naszego regionu był wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala rozgrywany na Kielecczyźnie.

4-etapową imprezę na 3. miejscu skończył bowiem Karol Domagalski, pochodzący ze Skały kolarz grupy One Pro Cycling, a wychowanek trenera Zbigniewa Klęka z Krakusa Swoszowice. A Marek Rutkiewicz z Wibatech Fuji 7R, mieszkaniec Głogoczowa, był 5. i został najepszym góralem.

Na ostatnim etapie liderujący od początku wyścigu Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) finiszował w większej grupie i obronił żółtą koszulkę lidera, tym samym triumfując w końcowej klasyfikacji generalnej. Obok niego na podium wyścigu stanęli Kamil Zieliński (Domin Sport) i Domagalski.

Rutkiewicz natomiast zachował prowadzenie w Pro Lidze. Losy wyścigu rozstrzygnęły się podczas I etapu ze Skarżyska-Kamiennej na Święty Krzyż (188 km). Wówczas to finałowa wspinaczka rozciągnęła grupę liderów. Mocno kręcił Paterski, podejmując się ataku na 2 kilometry przed metą. Polkowiczanin, który na wyścig przyjechał prosto z Giro d’Italia, nie dał złapać koła swoim rywalom i samotnie podążył w kierunku mety, gdzie sięgnął po etapowe zwycięstwo. Sukces umocnił go również na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmował wtedy Rutkieicz, 19 s za liderem.

Z kolei Domagalski, który finiszował w czołówce, dobrze spisał się także dzień później podczas „czasówki” w Rawie Mazowieckiej (15 km). Zajął wtedy 5. lokatę, tracąc 18 s do zwycięzcy - Zielińskiego.

Kolejne dwa etapy, wiodące po płaskim terenie były przeznaczone głównie dla sprinterów i nie zburzyły już klasyfikacji generalnej.

Domagalski stracił w sumie 30 sekund do Paterskiego, a Rutkiewicz uplasował się na 5. pozycji, mając czas gorszy od lidera o 42 s.

Źródło: vivi24