Kolarze Sokoła obstawili podium

BK
W pierwszym wyścigu MTB z cyklu o Puchar Szlaku Solnego 9 kolarzy Sokoła Kęty stanęło na podium! Wśród juniorów młodszych było ich nawet dwóch.

KOLARSTWO. Zawodnicy kęckiej grupy w głównych rolach podczas Pucharu Szlaku Solnego w MTB

Pierwsza runda tej imprezy rozegrana została w Spytkowicach k. Rabki. - Rangą jest to coraz bardziej licząca się impreza, można powiedzieć, że w tej chwili druga po Grand Prix MTB. O jej poziomie stanowi liczna i dobra obsada. Wszystkich 6 rund jest zaliczanych do punktacji Polskiego Związku Kolarskiego - mówi trener Sokoła Piotr Karkoszka, którego tym bardziej cieszą dobre starty podopiecznych.

Wśród młodzików na podium stanął Mateusz Leś, zajmując 3 lokatę. Jest to zawodnik, który od początku sezonu regularnie kończy wyścigi w czołówce w swojej kategorii. W rywalizacji juniorów młodszych kęccy "górale" zajęli dwa miejsce na "pudle". Arkadiusz Ponicki był 2, a Marek Żuromski 3. Tuż za nimi, na czwartej pozycji finiszował trzeci zawodnik Sokoła Sylwester Seweryn.

W kategorii juniorów Marek Nowak był 2, ustępując tylko zdecydowanemu faworytowi, byłemu podopiecznemu trenera Karkoszki Bartłomiejowi Wawakowi. W tej konkurencji w czołówce, na 6 miejscu minął linię mety Adrian Cierniak. Dobrze poradzili sobie także ich starsi koledzy. Wśród orlików Grzegorz Hajda ukończył wyścig na 3 miejscu i tę samą lokatę w elicie zajął Szymon Biel.

Najwyższe miejsce z kęckiej grupy w tych zawodach zajął Ryszard Piechówka, który zwyciężył w kategorii masters - II grupa.

Szkoleniowiec kęckich kolarzy zadowolony jest również z jazdy dziewcząt, szczególnie Agnieszki Ceremon, która wyścig juniorek młodszych ukończyła na 3 miejscu. Dwie pozycje niżej sklasyfikowana została Maria Ponicka. Wśród młodziczek Marta Lach była 4.

Kęczanki startowały jeszcze w dwóch młodszych kategoriach. W grupie 11-12 lat Magdalena Zielińska zajęła 3 lokatę, w jej młodsza siostra Weronika Zielińska w konkurencji rywalek w wieku 9-10 lat była 6.

Rodzinny klas Zielińskich miał również powody do radości po wyścigu o Puchar Starosty Powiatu Bielskiego, w którym brat obu dziewcząt Michał Zieliński zwyciężył w kategorii gimnazjalistów. Z wygranej w tej imprezie cieszyła się także Marta Lach, najlepsza z kolei w wyścigu szkół podstawowych.

Najstarszy z rodzeństwa Zielińskich Daniel spróbował w miniony weekend swoich sił na szosie w wyścigu w Turawie, eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zajął w nim 31 miejsce równoznaczne z punktami. Trudno powiedzieć, czy to wystarczy, aby kolarz Sokoła wystartował w OOM na szosie. Trener Karkoszka nie wyklucza, że pojedzie jeszcze w ostatniej eliminacji w Koziegłowach, gdzie ze względu na pagórkowaty profil trasy jego szanse będą większe. Szanse na start na szosie podczas OOM mają również Arkadiusz Ponicki i Sylwester Seweryn.