Kolej w Chrzanowie zmienia się na lepsze

Materiał informacyjny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Podróżni na nowym peronie – stacja Chrzanów
Podróżni na nowym peronie – stacja Chrzanów
Udostępnij:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują ważną linię kolejową łączącą województwo małopolskie ze śląskim, na trasie od Trzebini do Czechowic-Dziedzic. Duże zmiany zachodzą w Chrzanowie. Mieszkańcy korzystają już z nowego, bezpiecznego przejścia podziemnego na stacji Chrzanów. Aktualnie budowane są kolejne perony na stacji oraz przystanku kolejowym Chrzanów Śródmieście. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy tunel na stacji kolejowej Chrzanów wybudowany został w miejsce zdemontowanej kładki nad torami. Obiekt wyposażony został w schody oraz trzy windy, które prowadzą na perony. Jeden z nich – peron wyspowy nr 2 – dostępny jest dla podróżnych już od zeszłego roku.

Przebudowany peron wyspowy na stacji Chrzanów – nowe przejście podziemne

Obiekt jest wyższy, co ułatwia podróżnym wsiadanie oraz wysiadanie z pociągów. Wyposażony został w nowe wiaty, ławki oraz czytelną informację pasażerską. Winda zapewnia dostęp do peronu osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na jego nawierzchni zamontowane zostały ścieżki naprowadzające, które umożliwiają swobodne poruszanie się osobom niewidomym oraz niedowidzącym. Aktualnie na stacji przebudowywany jest jednokrawędziowy peron nr 1.

Podróżni na peronie wyspowym – stacja Chrzanów

Postępuje także modernizacja przystanku kolejowego Chrzanów Śródmieście. Podróżni korzystają już z peronu nr 2. Dostęp do niego dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewniają pochylnie. Na przebudowywany obecnie peron nr 1 będzie się można dostać windą.

Na przystanku Chrzanów Śródmieście podróżni korzystają z przebudowanego peronu, rozpoczęły się prace nad budową drugiego

Przebudowa kolejnych peronów na stacji oraz przystanku potrwa do połowy lipca 2022 roku.

Projekt „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kolej w Chrzanowie zmienia się na lepsze - Gazeta Krakowska

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie