Kolejarz Stróże - Łosoś Łososina Dolna. Efektowny wjazd Stróż na fotel lidera

Jacek Bugajski
Było to piąte kolejne zwycięstwo Kolejarza. Beniaminek rozgrywek w tym czasie strzelił łącznie 23 gole, tracąc tylko cztery. Dzięki temu został liderem.

Kolejarz Stróże 5 (2)
Łosoś Łososina Dolna 1 (0)

Bramki: 1:0 Przetacznik 12, 2:0 Przetacznik 22, 2:1 Grabczyk 50 (karny), 3:1 Znamirowski 60, 4:1 Znamirowski 77, 5:1 Znamirowski 85.

Kolejarz: Ł. Konstanty - T. Krok, Petryla (70 M. Krok), Pater I, Jarzębak - Matusik, Orzechowski, Rysiewicz (60 Ogorzałek), Nowak (46 Kamiński) - Przetacznik I (80 Oleksy), Znamirowski.

Łosoś: : S. Grzegorzek - Szkarłat, Ł. Krok, M. Krok, Czyżycki (70 A. Grzegorzek) - Znamirowski (80 Kuźma), R. Nowak, M. Nowak (25 Michalak), Skórnóg - Grabczyk (70 Pałka), Zelek.

Sędziował: Wacław Gargula (Nowy Sącz).

Widzów: 200.

Mecz z Łososiem był dla gospodarzy spacerkiem, widoczna była przewaga zwłaszcza w przygotowaniu fizycznym i szybkościowym. W 1. połowie w roli głównej wystąpił Przetacznik, który dwukrotnie wykończył składne akcje zespołu. Niespodziewanie tuż po zmianie stron goście szybko zdobyli kontaktowego gola.

Strata bramki tylko podrażniła gospodarzy, którzy zaczęli atakować jeszcze większą liczbą zawodników. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 2. połowie strzelaniem goli zajął się Znamirowski, autor hat-tricka. Najpierw popisał się główką, po chwili w dogodnej sytuacji przelobował bramkarza Łososia i wreszcie w 85 min trafił z 14 metrów.