Kolejna porażka Juvenii

PAN
EKSTRAKLASA RUGBY. W rozegranym awansem meczu Budowlani Lublin pokonali Juvenię 31-5 (17-5) i ekipa z Krakowa nadal zamyka tabelę ekstraklasy.

Punkty zdobyli: Piotrowicz 11, Jabłoński 5, Piwnicki 5, Szrejber 5, Walasek 5 - Grabski 5. W pierwszej połowie krakowianom zabrakło koncentracji i szybko stracili 7 punktów po ładnej akcji gospodarzy. Juvenia odpowiedziała przyłożeniem Adama Grabskiego po maulu autowym.

Wynik 7-5 utrzymywał się niemal przez całą pierwszą część spotkania, niemal, bo 3 minuty przed jej końcem przyłożenie uzyskał Piwnicki, który swego czasu grał w Juvenii. Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy Wojciech Piotrowicz podwyższył, a chwilę później zdołał wykorzystać karnego, ustalając wynik do przerwy na 17-7.

W drugiej odsłonie trwała zacięta walka, ale "Smokom" nie udało się zdobyć żadnego punktu, natomiast rywal w końcówce uzyskał jeszcze 14 "oczek".