Kolejna sesja

RYT
Na 17 marca zwołano XLV sesję Rady Powiatu w Oświęcimiu, podczas której będą zaprezentowane sprawozdania powiatowych służb, inspekcji i straży za ubiegły rok. Ponadto radni zagłosują nad sześcioma projektami uchwał, znajdującymi się w porządku obrad, a także rozpatrzą dwa wnioski Klubu Radnych PiS.

Na najbliższej sesji zostaną rozpatrzone sprawozdania za 2009 rok: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu oraz Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Podczas środowej sesji zaplanowano podjęcie przez Radę decyzji w sprawie utworzenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego, wchodzącego w skład Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach. Jego ukończenie umożliwi uczniom uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Utworzenie tego liceum jest podyktowane przede wszystkim dużym zainteresowaniem gimnazjalistów szkoleniem sportowym w dyscyplinie piłka siatkowa.

Wśród zaplanowanych projektów uchwał znalazła się także zmiana uchwały Rady z grudnia 2009 roku w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu oświęcimskiego. Ma to bezpośredni związek ze zmianami czasu pacy aptek w gminie Kęty.

Na środowej sesji radni zagłosują także nad projektem uchwały, dotyczącym wyrażenia zgody na wynajęcie pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby stołówki wraz z zapleczem w ZZOZ w Oświęcimiu.

Inna, ważna decyzja Rady będzie dotyczyć udzielenia pomocy finansowej gminie Miedźna na realizację przebudowy mostu "Bronisław" na rzece Wiśle, który łączy powiat oświęcimski z pszczyńskim na styku gmin Miedźna i wiejska Oświęcim. Jeśli uchwała zostanie przegłosowana przez radnych, wówczas nasz powiat będzie gotowy udzielić pomocy finansowej gminie Miedźna do kwoty nieprzekraczającej 300 tys. zł z przeznaczeniem na realizację wspomnianej przebudowy mostu, który znajduje się obecnie w fatalnym stanie technicznym i jest zamknięty.

Ostatni projekt uchwały, który znalazł się w porządku obrad, dotyczy określenia rodzaju zadań powiatu w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i podziału środków na 2010 rok, przyznanych samorządowi powiatowemu według algorytmu.

(RYT)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie