Kolejna wygrana skrzyszowianek

STM
TENIS STOŁOWY. Piętnasta kolejka spotkań o mistrzostwo południowej grupy pierwszej ligi kobiet oznaczała dla zawodniczek LUKS Galux Skrzyszów piętnaste z rzędu zwycięstwo.

Skrzyszowianki już wcześniej zapewniły sobie prawo gry o awans do ekstraklasy (zwycięzca grupy północnej gra z drugą drużyną grupy południowej i na odwrót), po tej wygranej są natomiast dosłownie o krok od wywalczenia pierwszego miejsca w lidze. W spotkaniu z ULKS Moszczenica miały one ułatwione zadanie; ze względu na chorobę Klaudia Jagodzińska oddała bowiem punkty walkowerem. Na inaugurację, Magdalena Górowska zdobyła na pierwszym stole punkty bez gry, natomiast na drugim stole Katarzyna Górka bez straty seta zwyciężyła Darię Kiereś. W kolejnych dwóch grach pojedynczych, Di Wang ograła 3-0 Patrycję Wiktor (I stół), natomiast Katarzyna Galus po pięciosetowym pojedynku pokonała Katarzynę Kuwerską (II stół). Po grach deblowych skrzyszowianki prowadziły już 6-0, gdyż Górowska i Wang wygrały walkowerem z parą Jagodzińska - Kuwerska, a debel Galus - Jolanta Szatko-Nowak zwyciężył w trzech setach parę Kiereś - Wiktor. Następne dwa single przyniosły gospodyniom kolejne dwa zwycięstwa. Górowska wygrała 3-1 z Wiktor, natomiast w równolegle odbywającym się pojedynku Górka w trzech setach pokonała Kuwerską. Na zakończenie, Wang zdobyła punkty walkowerem, a Galus przegrała 1-3 z Kiereś.

LUKS Galux Skrzyszów - ULKS Moszczenica 9-1. LUKS Galux: Magdalena Górowska 2.5, Di Wang 2.5, Katarzyna Górka 2, Katarzyna Galus 1.5, Jolanta Szatko-Nowak 0.5.

W innych meczach: JKTS Jastrzębie - KKTS Krosno 3-7, MOSiR Mysłowice - Rafaello Kazimierza Wielka 7-3. Spotkania: AZS UE II Wrocław - MKSTS Polkowice II i Górnik 09 KHW Mysłowice - Bronowianka II Kraków zostały przełożone.

1. LUKS Galux 15 30 123-27

2. Polkowice II 13 21 89-41

3. AZS UE II 14 20 84-56

4. MOSiR 15 20 86-64

5. Moszczenica 15 16 78-72

6. Bronowianka II 14 11 66-74

7. Krosno 15 11 62-88

8. Jastrzębie 14 5 46-94