Kolejne medale młodych gwiazd Grzegórzeckiego

Paweł Panuś
Marta Kowalska
Marta Kowalska Fot. Archiwum klubu
Tenis. Cztery medale wywalczyły zawodniczki Grzegórzeckiego Kraków w mistrzostwach Polski seniorek i juniorek.

Podczas mistrzostw Polski seniorów w Bydgoszczy Anna Korzeniak stanęła na najniższym stopniu podium.– Anna Korzeniak bardzo długo leczyła kontuzje, w 2008 roku była na 182. miejscu w światowym rankingu, teraz chce wrócić do wysokiej formy _– mówi prezes Grzegórzeckiego Bogdan Wojtasik i dodaje: – _Marta zagrała rewelacyjnie, zdobyła złote medale w singlu i deblu. Duża w tym zasługa trenera Wojciecha Dynowskiego, który doprowadził nasze zawodniczki do kolejnych sukcesów.

Marta Kowalska była gwiazdą rozgrywanych w Ślezie halowych mistrzostw Polski juniorów. W finale krakowianka pokonała Agatę Bieńkowską (WTT Wejherowo) 7:5, 6:4. W finale singla chłopców Jan Zieliński (Warszawianka) wygrał z Hubertem Hurkaczem (KKT Wrocław). Wspólnie zwyciężyli w grze podwójnej. W deblu juniorek Marta Kowalska startowała wspólnie z Zofią Stanisz z KT Jelenia Góra i pewnie zdobyła złoty medal. Znakomity start Marty Kowalskiej spowodował, że otrzymała ona „dziką kartę” do kwalifikacji BNP Paribas Katowice Open 2014. Trzecie miejsce w turnieju deblowym zajęła Oliwia Szymczuch z KS Grzegórzecki, która startowała w parze z Klaudią Wirą z Łodzi. Obie były bardzo blisko awansu do finału, Oliwia Szymczuch dotarła też do ćwierćfinału w turnieju indywidualnym.

Wczoraj Marta Kowalska i Oliwia Szymczuch wyjechały na halowe młodzieżowe mistrzostwa Polski. – Nie ma co ukrywać, liczymy na __kolejne sukcesy – mówi Bogdan Wojtasik. –_ Cieszymy się z tych wyników tym bardziej, że w tym roku nasz klub świętuje jubileusz 90-lecia. Czynimy starania, aby w okresie letnim organizować jedną z poważnych imprez. Najbardziej zależy nam na drużynowych mistrzostwach Polski juniorek, w których mamy szansę na __tytuł _– dodaje.