18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne zmiany w magistracie

GM
Kolejne powyborcze zmiany na stanowiskach kierowniczych w Andrychowie. Od grudnia gmina Andrychów ma nowego burmistrza, Tomasza Żaka. Od tej pory kilka osób zajmujące kierownicze stanowiska w gminnych instytucjach straciło już posady - dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku, Biblioteki Miejskiej, miesięcznika samorządowego i skarbnik gminy.

Niedawno na wniosek Tomasza Żaka skarbnikiem gminy została Jolanta Lach. A teraz burmistrz zatrudnił dwóch swoich zastępców. Fot. Mirosław Gawęda

ANDRYCHÓW. Burmistrz Tomasz Żak ma już dwóch zastępców

W urzędzie i gminnych instytucjach pojawiły się nowe osoby. W drodze konkursów obsadzono stanowiska dyrektorów CKiW (został nim Zbigniew Matejko), biblioteki (Sylwia Błasiak) i gazety (Marek Nycz). Nowym skarbnikiem została Jolanta Lach. Nową osobą w magistracie jest też Adam Gałosz, doradca burmistrza ds. pozyskiwania funduszy unijnych.

W tym tygodniu burmistrz Tomasz Żak powołał dwie osoby na stanowiska wiceburmistrzów. To nie jest wcale żadna nowość, ponieważ już w kampanii Żak mówił, że obsadzi te stanowiska.

Pierwszym zastępcą burmistrza został Tomasz Partyka, który był w ostatnich miesiącach doradcą burmistrza Tomasza Żaka. Posiada wykształcenie z tytułem inżyniera architekta Politechniki Śląskiej i wieloletnie doświadczenie zawodowe w biurach projektowych. Ponad 10 lat pracował w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, w tym w latach 2002-2007 na stanowisku zastępcy ówczesnego burmistrza Jana Pietrasa.

Na stanowisko drugiego zastępcy burmistrza została powołana Agnieszka Perończyk-Adamek, która również w ostatnim czasie była doradcą burmistrza Żaka. Wyższe wykształcenie humanistyczne w zakresie kulturoznawstwa i pedagogiki zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzupełnione podczas studiów podyplomowych w zakresie zarządzania finansami i rachunkowości.

- Pani Adamek posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie komunikacji i marketingu, szczególnie w obszarze kultury - informuje Agnieszka Gierszewska, asystent burmistrza Andrychowa.

Tomasz Partyka ma nadzorować m.in. inwestycje, budownictwo i architekturę. Z kolei Agnieszce Perończyk-Adamek ma podlegać m.in. oświata, kultura i sprawy społeczne.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski