Kolejny hat trick Krzysztofa Jamki

(JB)
Sławomir Krakowski (Dunajec, z piłką) i Bartłomiej Czosnyka II
Sławomir Krakowski (Dunajec, z piłką) i Bartłomiej Czosnyka II Fot. Jarosław Boduch
Piłka nożna. Klasa okręgowa Tarnów. Grupa II. LUKS Skrzyszów, pokonując Wisłę Szczucin, przerwał dwie serie porażek - sześciu ogółem (od 15 kwietnia) i pięciu u siebie (od 8 listopada 2014 roku).

Dunajec Zbylitowska Góra - Łukovia Łukowa 1:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Chrobak 1, 0:2 Nosek 4, 1:2 Rybski 20, 1:3 Chrobak 75 karny, 1:4 T. Frączek 80.
Dunajec: K. Jewuła - Radliński, Krakowski, Grzyb, Bobro - Bibro, Bałut, Broda (78 Tadel), Papuga - Blecharski, Rybski (78 Piekarski).
Łukovia: Wiatr - Smolik, Baruch, S. Wałaszek, Pałka - Radoń (89 M. Wałaszek), B. Czosnyka II (46 Magiera), Nosek, T. Frączek (90 Schab) - Hajduk (76 Długoń), Chrobak.
Sędziował: Dominik Jurkiewicz (Brzesko). Widzów: 60.

Już w pierwszej akcji spotkania centrę B. Czosnyki II strzałem głową zamienił na gola Chrobak. Po chwili dośrodkowanie z rzutu wolnego Chrobaka, sfinalizował - również "główką" - Nosek.

Dunajec mógł odrobić straty jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W 20 min po centrze Blecharskiego kontaktową bramkę strzałem głową zdobył Rybski, lecz w 40 min rzutu karnego nie wykorzystał Krakowski.

W drugiej połowie meczu bliscy wyrównania byli Bibro i Blecharski, lecz skuteczniejsi okazali się rywale, których zwycięstwo przypieczętowali Chrobak oraz T. Frączek.

Luks Skrzyszów - Wisła Szczucin 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kołbasiuk 9 karny, 2:0 Mądel 23, 3:0 Stańczyk 80.
Skrzyszów: Kotapka - F. Budzik, Witek (90 Kukla), Baran, Kwater (75 Bień) - M. Proszowski, Stańczyk, Bobrowski, Stach (83 Kras) - Kołbasiuk (70 J. Proszowski), Mądel .
Wisła: Pochroń - Pietras (61 Bednarz), Dernoga, K. Dynak, D. Kołton - D. Dynak, Musiał (55 S. Bator), Łabuz (80 Krupa), Młodziński[30] - K. Bator (72 Kapuściak), Nytko.
Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów).Widzów: 50.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 9 min Pietras sfaulował w polu karnym M. Proszowskiego, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Kołbasiuk.

Niespełna kwadrans później Mądel dobiegł do prostopadłego podania Bobrowskiego i z najbliższej odległości pokonał - z konieczności stojącego w bramce - Pochronia.

Od 30 min goście grali w osłabieniu, gdyż za kopnięcie rywala z boiska usunięty został Młodziński. Zwycięstwo skrzyszowian przypieczętował strzałem z 16 metrów Stańczyk.

Ciężkowianka Ciężkowice - Unia Niedomice 4:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Bajorek 4, 0:2 P. Wróbel 20, 1:2 Stachoń 33, 1:3 Krzaczek 48, 2:3 Banach 64, 3:3 Bałut 70 karny, 4:3 Deś 77, 4:4 Nagórzański 84 karny.
Ciężkowianka: Sudoł - K. Biedroński, Uchwat (46 Gierałt), Nowak [90+3], T. Popiela - Banach, Deś, S. Żaba, M. Ryndak (30 Kucharzyk) - Stachoń [71], Bałut.
Unia: Kurpisz - Nagórzański, Bajorek, Kozioł, P. Wróbel - Krzaczek, Rzońca, Kmiecik, Radliński - Madejski, Szpilski (65 Wytrwał).
Sędziował: Tomasz Kita (Brzesko).Widzów: 100.

Dwie pierwsze bramki goście zdobyli strzałami głową po centrach ze stałych fragmentów gry.

W 33 min Stachoń dobił piłkę po strzale Desia, a w 48 min precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył Krzaczek.

Potem Banach celnie główkował po centrze z rzutu rożnego, Bałut wykorzystał rzut karny, a Deś trafił z 5 metrów po podaniu Gierałta. Wynik ciekawego spotkania z rzutu karnego ustalił w 84 min Nagórzański.

Pogórze pleśna - Tuchovia tuchów 1:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Jamka 29, 0:2 Płachno 35, 0:3 Jamka 49 karny, 1:3 Mania 55, 1:4 Jamka 65, 1:5 Sarad 84, 1:6 Bielak 87.
Pogórze: Chochołowicz - Gut, Rzońca, Drwal, Chudoba - Ryba (80 Jachim), Sępek, Cetera (72 Gąciarz), Gądek (80 Pięta) - Mania, Szumlański.
Tuchovia: Banek - Niewola, Kafel, Różycki, Odroniec (83 Mikrut) - K. Baran (73 Damian), Bielak, Barwacz, Stańczyk - Płachno (55 Sarad), Jamka.
Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów). Widzów: 150.

W 29 min Jamka sfinalizował podanie Stańczyka, a 6 minut później Płachno uderzył z 11 metrów przy dalszym słupku.

W 49 min Chochołowicz sfaulował w polu karnym Jamkę i sam poszkodowany wykorzystał rzut karny.

W 55 min honorową bramkę dla gospodarzy zdobył strzałem głową Mania. Kolejne minuty znów należały do tuchowian i lider niemal powtórzył wynik z pierwszej rundy, kiedy wygrał 6:0.

Kolejne gole zdobywali: Jamka (po kontrze posłał piłkę do pustej praktycznie bramki), Sarad (strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) oraz Bielak (w sytuacji sam na sam).

Ikar Odporyszów - Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska 6:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Frąc 10, 2:0 J. Koziński 16, 2:1 Iwaniec 40 karny, 3:1 Sendor 50, 4:1 Sendor 55, 5:1 T. Koziński 71, 6:1 T. Koziński 80, 6:2 Minorczyk 84.
Ikar: PinasI - J. Koziński, Kijowski, Konieczny, Kożuch - Frąc, Stachura (55 M. Koziński), Sendor (65 Witek), T. Koziński - Woźniak, Tapa (60 Mikulec).
Dąbrovia II: Kądzielawa - P. Czupryna, Janeczek, Krzak, Majka - Rzepka, Marek (46 Minorczyk), Miodowski, Iwaniec - Liro, WiśniowskiI (60 Zarzycki).
Sędziował: Zbigniew Siemiński (Tarnów).Widzów: 200.

W odpowiedzi na bramki Frąca i J. Kozińskiego, w końcówce pierwszej połowy z rzutu karnego trafił Iwaniec.

Po zmianie stron po dwa gole dla Ikara zdobyli Sendor i T. Koziński, a rozmiary przegranej gości zmniejszył w końcówce meczu Minorczyk. Mimo że w spotkaniu sąsiadów w tabeli padło aż osiem bramek, oba zespoły zaprezentowały słabą skuteczność.

LZS Olesno - Victoria Koszyce Małe 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jabłoński 16, 0:2 Groński 62, 0:3 Świątek 79.
Olesno: Kijowski - Kubacki, Kotlarz, A. Lejkowski, Giza - Wnęk, Patryjak, Wilkosz, Rozkuszka - Białas, Marzec (60. D. Lejkowski).
Victoria: Kasprzyk - M. Cichy, Bała, Bańdur, Jurczyk - Sołtys, Gromadzki (69 Rybak), Jabłoński (76 Gajdur), M. Jarosz (40 A. Jarosz) - Groński (82 Jasiak), Świątek.
Sędziował: Michał Sułek (Bochnia). Widzów: 100.

Goście wyszli na prowadzenie w 16 min, gdy po dwójkowej akcji Świątka z Jabłońskim ten drugi wygrał pojedynek sam z bramkarzem. W 62 min Groński wykorzystał wrzutkę Sołtysa, a w 79 min Świątek minął dwóch rywali i pokonał Kijowskiego.

Spotkanie Tarnovia Tarnów - Termalica Bruk-Bet II Nieciecza rozegrane zostało awansem (0:4).