Kolejny krok na drodze do pierwszej ligi

Roman Kieroński
Atak Gabrieli Fryc zatrzymują Sabina Podlasek ( nr 7) i Ewelina Dyrek (1)
Atak Gabrieli Fryc zatrzymują Sabina Podlasek ( nr 7) i Ewelina Dyrek (1) fot. Tomasz Schenk
II liga siatkarek. Zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów wygrały dwa spotkania finałowe i do Mielca pojadą po trzecie zwycięstwo.

Pierwszy set pierwszego spotkania rozgrzał do białości tarnowskich kibiców. Lepiej spotkanie rozpoczęły mielczanki. Tradycyjnie świetnie broniące podopieczne trenera Romana Murdzy grały także skutecznie w ataku i objęły prowadzenie 10:7.

Sytuacja w tej partii zmieniała się jak w kalejdoskopie. W końcówce siatkarki Szóstki prowadziły 24:22 i miały piłkę setową. Do stanu 24:24 doprowadziła blokiem Aleksandra Kaczyńska. Od tego momentu obie drużyny miały piłki setowe. Kapitalną zmianę dała Sandra Szychowska. Zwycięski punkt atakiem ze skrzydła zdobyła Oliwia Michalak.

W drugim spotkaniu tarnowianki prowadziły 7:3. Do stanu 8:9 doprowadziła Pamela Pietrykowska. Po dwóch atakach Sobczak tarnowianki wygrywały16:14. Do remisu 20:20 doprowadziła Martyna Gorzkie-wicz. Podwójny blok Dyrek i Podlasek oraz atak ze skrzydla tej drugiej dały prowadzenie w meczu 1:0. W drugim secie częściej wygrywały mielczanki. Po akcji Szychowskiej tarnowianki miały piłkę setową, lecz po ataku w aut przegrały partię.

W trzecim secie sygnał gospodyniom dała dwoma atakami z drugiej linii Kaczyńska. Tarnowianki prowadziły 18:14. Zwycięski punkt zdobyła Szychowska.

W czwartym secie po bloku Dyrek i Podlasek tarnowianki objęły prowadzenie 3:0 , po asie serwisowym Sobczak 18:5 Mecz zakończyła Sabina Podlasek. MVP spotkania została Paulina Filipowicz. - Rywalki postawiły mam twarde warunki. Z dwóch spotkań wyszliśmy zwycięsko. W kolejnym meczu lub meczach w __Mielcu (rywalizacja toczy się do trzech wygranych), będzie ciężko, ale wierzę w __nasz zespół - powiedział prezes Piotr Górnikiewicz.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Szóstka Mielec 3:0 (30:28, 25:11, 25:16) i 3:1 (25:23, 26:28, 25:20, 25:15)

Grupa Azoty: Dyrek, Michalak, Kaczyńska, Mokrzycka (w drugim meczu Mazurkiewicz), Podlasek, Sobczak, Filipowicz (libero) oraz Cieśla, Dynarowicz, Szychowska , Bodzęta.